Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Wyszli na ulicę i apelowali do kierowców 

 

W czwartek, 9 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej wzięły udział w marszu trzeźwości w ramach kampanii „No promil – no problem”. Przedszkolaki przeszły ul. J. Marka w swojej miejscowości niosąc balony które promowały trzeźwość wśród kierowców. Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej bierze czynny udział w społecznej akcji mającej na celu zapobieganie zjawiskom złych zachowań u kierowców i zagrażającym bezpieczeństwu na drogach – prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu.

 

Loading ....

Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowanie nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia.

 

Loading ....

W ramach współpracy Miejskiego Przedszkola nr 2 z policją, funkcjonariusze z Mszany Dolnej przeprowadzili badania trzeźwości wśród kierowców. Biorący udział w akcji kierowcy wykazali się wzorową i odpowiedzialną postawą godną naśladowania. Dzieci nagradzały ich brawami, cukierkami oraz balonikami promującymi akcję.

 

Loading ....

Podczas przygotowań do marszu nauczycielki przeprowadziły na zajęciach pogadanki na temat akcji, a dzieci wraz z rodzicami wykonali prace konkursowe promujące trzeźwość. Aktualnie obejrzeć je można w Bibliotece Miejskiej w Mszanie Dolnej, gdzie została zorganizowana pokonkursowa wystawa pt. „Trzeźwy świat dziecka”.
 

 

 

red. i foto
                                                                Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej 

 

 

Tekst przeczytany: 1327.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wyszli-na-ulice-i-apelowali-do-kierowcow.html