Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Wszyscy na Gorc! 

 

Loading ....

Miesiąc wcześniej z polany na Jaworzynie Kamienickiej był na wyciągnięcie ręki i zachęcał do odwiedzin. Niektórzy wybierając trasę nie mieli wyjścia – szli przez Gorc na Jaworzynę. A teraz w niedzielę, 12 czerwca Gorc ze swoją nową wieżą odwiedziło 83 turystów w ramach "XII Spotkań w górach". Znajduje się tam jedna z czterech wież, zbudowanych w ramach projektu, która zachęca do odwiedzin i podziwiania przepięknych panoram.

 

Loading ....

Na wieżę można wyjść bez obaw, jest zabudowana i wiemy, że ma 138 stopni. Kto to policzył? Po pamiątkowym zdjęciu przy bacówce, najmłodsi dostali zadanie. Musieli opisać najfajniejsze rzeczy, które spotkali po drodze na szczyt. Bezkonkurencyjnie wygrała wieża, ale pojawiały się też obserwacje ze świata fauny i flory. Zgodnie z obietnicą Pani Ewy publikujemy te spisane wrażenia. Ciekawe jakie będą obserwacje na kolejnej górze? Tak się składa, że następny na liście jest Lubomir z obserwatorium astronomicznym. Spotykamy się tam 24 lipca. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

 

Loading ....

Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy XII „Spotkań w górach” wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania!

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1464.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wszyscy-na-gorc.html