Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016
 
 Weź dotację, wymień piec - spotkanie z mieszkańcami  
 
 
 
Loading ....
Dnia 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami miasta dotyczące wymiany pieców. Spotkanie było podzielone na dwa panele. Całość prowadził Sekretarz Miasta Pan Antoni Róg. W części pierwszej spotkania mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania prezentacji przedstawiciela firmy ECOVIDI Pana Tomasza Lisa dotyczącej trwających prac nad Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Mszana Dolna. Pan Tomasz w swej prezentacji przedstawił wyniki z przeprowadzonej ankiety na terenie miasta oraz przybliżył informacje związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych. W drugiej części spotkania pracownik urzędu Agnieszka Duda przedłożyła informacje dotyczące warunków przystąpienia do dofinansowania na wymianę kotłów centralnego ogrzewania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego.
 
Loading ....
 
 
Pod hasłem „Walczmy razem o czyste powietrze” mieszkańcy zostali poinformowani o warunkach koniecznych do spełnienia by wziąć udział w programie dofinansowującym. Miasto Mszana Dolna złożyło wnioski wstępne na łączną kwotę dofinansowania: 2 098 527,60 zł.  Po zakończonych prezentacjach z sali padały pytania, mamy nadzieję, że udało się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. 
 
Loading ....
 
Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie i zainteresowanie związane z poprawą jakości powietrza w naszym regionie. Pan Burmistrz zwrócił uwagę na realizowane dotychczas projekty dotyczące działań pro-środowiskowych: montaż instalacji solarnych, unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, a także na działania planowane do realizacji w najbliższym czasie, takich jak termomodernizacja Zespołu Szkół  Miejskich nr 1 oraz pozyskanie dofinansowania na wymianę pieców na terenie miasta. 
 
 
 
Osoby zainteresowane tematem wymiany kotłów zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie poprzez wypełnienie ankiety i złożenie jej w pokoju 203 – Referat Ochrony Środowiska.
 
 
 
 

Red.

Tekst przeczytany: 2239.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wez-dotacje-wymien-piec-spotkanie-z-mieszkancami.html