Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Od wbicia "pierwszej łopaty" i początku robót, a działo się to 26 maja 2009 roku minie za kilka dni 18 m-cy - krakowska CHEMOBUDOWA w ekspresowym tempie uwinęła się już z większością prac przy budowie pierwszej w powiecie limanowskim pełnowymiarowej, miejskiej hali sportowej w Mszanie Dolnej. Całkowity koszt budowy hali to suma ok. 8.300.000 zł. Z miejskiej kasy na tę inwestycję przeznaczyliśmy prawie 4. 400.000 zł. Pozostała część środków to pieniądze z unijnej kasy,  pozyskane w ramach Projektu MRPO - 2.401.077 zł. Minister Sportu p. Adam Giersz po wizytacji w maju naszej hali, przyznał na jej budowę 1.500.000 zł.

 

Loading ....


Projekt architektoniczny naszej hali, to dzieło krakowskiej Firmy ARCHIKON. Na codzień postępu i przebiegu robót budowlanych na obiekcie dogląda  z ramienia CHEMOBUDOWY inż. Bogusław Łagodzki, zaś inspektorem nadzoru wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest inż. Józef Stożek z Kasinki Małej.

 

Loading ....


Tyle "suchych" faktów - zapraszamy do naszej GALERII w której znajdziecie Państwo fotograficzny zapis historii, która rozpoczęła się w maju 2009 roku. Wtedy na plac budowy wjechały po raz pierwszy ciężkie kopary krakowskiej CHEMOBUDOWY. Śledziliśmy niemal dzień po dniu postępy prac.

 

Loading ....


A co dzieje się tam dziś? Najlepiej do wyobraźni przemawiają obrazy - prace wykonywane obecnie wewnątrz hali można nazwać  kosmetycznymi - mycie okien, odkurzanie, ścieranie kurzu, polerowanie wykładzin. Inne ekipy zamontowały plastikowe krzesełka na dwupoziomowej widowni, położona została nawierzchnia na boisku, wymalowano linie do gier zespołowych, zamontowano elektroniczną tablicę wyników,a po Bożym Narodzeniu zawisną kosze i zamontowane zostaną bramki. Gotowe są toalety, szatnie i natryski. Zachwycają kolorystyką salki fitnes i pomieszczenia dla nauczycieli. Obiektu  "strzeże" 9 czujnych kamer.  Obiekt jest również ogrzewany - "dbają" o to trzy gazowe piece.

 

Loading ....


Nie byłoby tej hali, gdyby nie upór i determinacja radnych (z małymi wyjątkami) minionej kadencji. "Ojcem chrzestnym" pomysłu, szalonego na tamten czas,  był Pan Eugeniusz Sieja - były radny i Przewodniczący Rady Miasta, a kiedyś dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 przy której ta hala powstała. Przysłowiowe "zielone światło" zapalone przez Radę Miasta burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi i jego zastępcy Michałowi Baranowi, uruchomiło ciąg zdarzeń i żmudnych procedur, w efekcie których za kilkanaście dni będziemy się cieszyć z obiektu, którego wielu z pewnością będzie Mszanie Dolnej  zazdrościć.

 

Loading ....

 

 Więcej zdjęć w naszej GALERII. 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1187.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/w-nowy-rok-z-nowa-hala.html