Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

''To już jest koniec, nie ma już nic...'' tak śpiewa Kuba Sienkiewicz i Elektryczne Gitary, a my wykorzystując fragment tego popularnego utworu, chcemy poinformować, że w temacie "grubsze roboty remontowe 2012" w naszym mieście, to już naprawdę jest koniec, ale dalsza fraza tekstu popularnej piosenki z naszym tekstem już nie koresponduje.

 

Loading ....

Po prawie 300 metrowym nowym odcinku ul. Spadochroniarzy, oddajemy do użytkowania odbudowany chodnik z betonowej kostki wzdłuż ogrodzenia stadionu, ale także krótkie odcinki nowego trotuaru po stronie przeciwnej, które ułatwią pieszym poruszanie się w okolicach mostku i dojścia do ul. Słonecznej. Zatem w utworze Kuby Sienkiewicza "nie ma już nic", a w Mszanie jest "coś"- to nowy i dość spory kawałek ulicy, nowy chodnik, nowa kanalizacja i w ogóle zrobiło się w tej okolicy chyba bezpieczniej i ładniej? Ale niech to ocenią sami mieszkańcy i użytkownicy drogi.

 

Loading ....

Uporządkowany został również teren wzdłuż nowego chodnika, wycięte i uprzątnięte zostały krzewy-samosiejki przy siatce okalającej stadion, również po drugiej stronie zrobiło się "jaśniej", a spruchniałe konary wiszące nad jezdnią już nie będą zagrażać bezpieczeństwu kierowców i przechodniów. Na pracach remontowych i porządkowych "skorzystał" również potok Szklanówka - ostatni zamulony i zaśmiecony odcinek tuż przy dopływie do koryta rz. Mszanka został udrożniony i wody Szklanówki mogą już swobodnie wpadać do Mszanki. Szkoda tylko, że wody w nim coraz mniej.

 

Loading ....

Powoli ekipy Przedsiębiorstwa JANDA opuszczają teren budowy. Jeszcze w czwartek ostatnie roboty kosmetyczne - zamiatanie resztek piachu z ulicy, dosypywanie czarnej ziemi poza obrzeżem nowego chodnika i "fugowanie" piachem spoin pomiędzy elementami betonowej kostki. Na koniec tygodnia będzie już po wszystkim. Ryzyko się opłaciło, zdążyliśmy z całym zakresem planowanych robót, a nawet udało się zrobić więcej, bo chodnik był planowany w wariancie optymistycznym na ten rok, ale zdając sobie sprawę w jakim czasie rozpoczęliśmy prace, trzeba było brać pod uwagę i termin wiosenny roku 2013. Dzięki sprzyjającej aurze mamy to za sobą, a na rok przyszły odkładamy tylko zatokę parkingową, którą dziś wyznaczają obniżone z obu stron planowanego parkingu krawężniki.

 

Loading ....

Kilkaset metrów dalej przy tej samej ul. Spadochroniarzy, ekipa ZGK kończy ratowanie osuwającego się pobocza bardzo wąskiej w tym miejscu drogi. Mimo zakazu poruszania się po tej uliczce aut przekraczających masę 3,5t nie należy do rzadkości napotkać jadącą z naprzeciwka ciężarówkę, gruszkę z betonem, czy transport materiałów budowlanych.

 

Loading ....

By takie wielkie auta mogły się minąć z innymi, muszą zjechać na pobocze. Skutki takich mijanek są do przewidzenia - pobocze drogi nie wytrzymuje nacisku i również zjeżdża, ale .... do rowu. Na zagrożonym odcinku położona została specjalna rura, której zadaniem będzie zebranie wód opadowych z drogi i okolicznych pól. Wyczyszczona również została fosa przydrożna. Droga w tym miejscu będzie mieć szersze, a co najważniejsze, bezpieczne, twarde i stabilne pobocze.

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1414.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/to-juz-jest-koniec.html