Online:
Dzisiaj jest: sobota, 27.04.2024r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

Pracowity weekend KORYO

Podczas ubiegłego weekendu (10-11 października) reprezentacja UKS KORYO startowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu oraz w zawodach Pucharu Świata - Serbia Open G1 rozgrywanych w Belgradzie.W serbskich zmaganiach udział wzięło 1500 zawodników z całego świata, którzy walczyli w trzech kategoriach: kadet, junior i senior. UKS KORYO Mszana Dolna w zawodach Serbia Open 2015 reprezentowali: Izabela Majerczyk, Sabina Kornaś, Patrycja Kornaś, Kacper Piaskowy i Mateusz Szczęsnowski. Niestety tym razem nie udało się przywieść medalu z Pucharu Świata to kolejne cenne doświadczenie, które można wykorzystać w najbliższy weekend w Krynicy-Zdroju na Pucharze Polski Kadetów i Juniorów.

Natomiast najmłodsi zawodnicy pod okiem trenera Wojciecha Aksamita walczyli i spisali się na medal w Między Wojewódzkich Mistrzostwa Młodzików Opole 2015. UKS KORYO reprezentowała piątka zawodników w składzie: Karolina Szczęsnowska, Alicja Woźniak, Karolina Raś, Żaneta Wesołowska i Jakub Świerk. Zawody odbywały się na Hali Widowiskowo Sportowej Politechniki Opolskiej. Nasi klubowicze startowali w dwóch konkurencjach: kyorugi i dwuboju. Złoto w walce sportowej wywalczyła: Karolina Szczęsnowska, srebro w tej samej kategorii Alicja Woźniak, trzecie miejsce zajęły Karolina Raś i Żaneta Wesołowska, Jakub Świerk wrócił niestety bez medalu. W konkurencji "dwubój" srebro zdobyły: Karolina Szczęsnowska i AlicjaWoźniak, brąz: Karolina Raś i Żaneta Wesołowska, a Jakub Świerk uplasował się tuż za podium na miejscu czwartym.

Serdeczne gratulacje dla całej reprezentacji klubu za wysokie wyniki sportowe oraz godne reprezentowanie Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Województwa Małopolskiego na tych imprezach sportowych.