Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Polska Biega, biegają w Mszanie 

 

Loading ....

Zawsze w maju, w różnych miejscach, ale też bez względu na pogodę organizowany jest bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Początki jak to zawsze bywały trudne, ale jak to ma miejsce w różnych podsumowaniach, pamięta się przede wszystkim dobre chwile. Można się dziwić lub nie, ale ten wstęp pojawił się właśnie dlatego, iż wg naszych obliczeń była to okrągła, dziesiąta edycja akcji Polska Biega.

 

Loading ....

Od początku tej akcji w Mszanie wspierają ją biegacze Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK z Zygmuntem Łyżnickim na czele. Biegi odbywały się przy różnej pogodzie, ale nie było nigdy tak by nasi biegacze nie stawili się na starcie. Mocna grupa zawsze dawała przykład i tak jest do tej pory, kiedy poza tą popularną akcją biegamy rekreacyjnie po parku, biegamy podczas WOŚP, biegamy jesienią świecąc przykładem ze Strażą Miejską.

 

Loading ....

Nie należy zapominać, że zawodnicy sekcji są praktycznie co weekend gdzieś na startach czy to w Polsce, czy najczęściej „po sąsiedzku” – na Słowacji. I najczęściej to oni stają na najwyższych miejscach na podium, wracając do domu ze złotymi lub srebrnymi medalami. Na szczęście „Polska Biega” jest biegiem rekreacyjnym, wszystko oparte jest na wspólnym spędzeniu czasu. Wiadomo, zawsze ktoś będzie pierwszy na mecie, ale nie na tym polega ten bieg. Pierwsze nasze biegi miały trasę wyznaczoną od stadionu do końca ulicy Spadochroniarzy, aż w końcu miejscem idealnym na bieganie okazał się park miejski.

 

Loading ....

Biegamy tu zarówno wiosną, jak i jesienią, ale nie da się ukryć, że majowy bieg Polska Biega stał się tym najpopularniejszym. W tym roku w biegu wzięło udział w sumie 79 zawodników. W różnych kategoriach wiekowych pokonywali wytrwale przygotowane dystanse. Nie zabrakło kibiców, którzy wspierali zawodników oklaskami i okrzykami. Najszybciej dobiegły przedszkolaki, na mecie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, wodę i baton oraz dodatkowy gadżet. Kolejne kategorie miały w sobie więcej sportowego ducha i chęci walki o pierwsze trzy miejsca na mecie.

 

Loading ....

Drobnymi upominkami nagrodzone zostały sportowe asy, a w kategorii open równych sobie nie miał Jan Wydra – zawodnik sekcji MOK. Trudno jest rywalizować z mistrzem jeśli kończy bieg wcześniej, wyprzedzając wszystkich o jedno okrążenie wokół parku… Kategoria open również i w tym roku miała jedną zawodniczkę nordic walking – serdecznie dziękujemy za udział! Pamiątkowy medal w tym roku odznaczał się pomarańczową wstążką, a po wspólnym pamiątkowym zdjęciu pośród uczestników kategorii open wylosowane zostały nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury power bank, głośnik bezprzewodowy, opaska smartband oraz karnety na fitness i  karnety na zabiegi kosmetyczne.
 

 

Loading ....

 

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII 

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne biegi w parku!

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
„Studio ruchu” Katarzyny Mielnikiewicz
oraz „Ecru” Joanny Ciężadlik

 


Organizatorami akcji „Polska Biega” byli: Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

 


Dziękujemy za pomoc organizacyjną sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych

oraz wszystkim sympatykom sportu. 

Red.

 

Tekst przeczytany: 778.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/polska-biega-biegaja-w-mszanie.html