Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

Oddajemy w ręce Państwa kolejny numer naszego miejskiego kwartalnika „Pod Lubogoszczą”. Zawiera on opis uroczystości ogłoszenia Świętego Michała Archanioła Patronem Miasta, a także kilku ostatnich, ciekawszych wydarzeń kulturalnych.
Pokusiliśmy się także o podsumowanie czteroletniej działalności samorządu miejskiego, tj. kadencji Burmistrza i Rady Miasta w latach 2007-2010. Jesteśmy to winni Czytelnikom, choćby z tego względu, że nasza gazetka samorządowa także jest owocem tej kadencji.
Nie sposób było pomieścić na naszych łamach wszystkich wydarzeń tego okresu. Skoncentrowaliśmy się zatem na rzeczach najważniejszych, mających wpływ na rozwój Mszany Dolnej. Omówiliśmy największe oraz najbardziej potrzebne inwestycje i programy, przedstawiliśmy źródła i wysokość pozyskanych środków zewnętrznych do samorządowego budżetu.
Wreszcie podsumowaliśmy to, co działo się w zakresie współpracy miasta z innymi jednostkami samorządowymi oraz miejskim i stowarzyszeniami. Przedstawiliśmy to, co w czteroletnim okresie działo się w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Mszanie oraz usprawnienia działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pokazujemy też nowe inicjatywy i przedsięwzięcia powstałe w przeciągu czterech mijających lat.
Artykuły zawierają wiele danych liczbowych, procentowych, tabelarycznych, wykresy oraz zdjęcia w celu wyrobienia sobie przez Czytelnika własnego poglądu na temat, czy Mszana Dolna w ostatnich latach rozwija się prawidłowo oraz czy nie „przespała” stojących przed nią szans. Dla porównania z kończącą się właśnie kadencją podaliśmy dane z kadencji 2003-2006.

W wersji elektronicznej nowy numer kwartalnika dostępny jest tutaj (kliknij).

 

W wersji drukowanej dostępny będzie od 13 listopada w tradycyjnych miejscach dystrybucji na terenie Miasta Mszana Dolna.  

 

Redakcja kwartalnika "Pod Lubogoszczą"

 

Tekst przeczytany: 1419.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/nowy-numer-kwartalnika.html