Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014
Nagroda dla kolejnej miejskiej inwestycji 
 
 
W poniedziałek 20 października br. w Limanowej samorządowcy, na czele z Marszłakiem Województwa, podsumowali czteroletnią kadencję. Z przytoczonych faktów i liczb wynika, że na terenie limanowszczyzny w ciągu 4 lat powstało wiele wartościowych i potrzebnych inwestycji oraz zostało zrealizowanych setki projektów ze środków europejskich - na łączną kwotę 450 mln zł.
 
Minione 4 lata to był czas dopływu gigantycznych środków finansowych. Praktycznie każdy pomysł, który był dobrze przygotowany, mógł być realizowany – mówił w Limanowej, podczas spotkania podsumowującego kadencję samorządu województwa, marszałek Marek Sowa. 
 
Dzięki funduszom europejskim oraz aktywności samorządowców i przedsiębiorców w wielu obszarach widoczne są zmiany. Świadczą o tym liczne przedsięwzięcia i wykonane inwestycje. W ramach MRPO, PROW, czy PO KL w każdej jednostce samorządu terytorialnego powiatu limanowskiego realizowane były projekty: m.in. budowa hali sportowej w Mszanie Dolnej, rewitalizacja miasta Mszana Dolna, nowoczesny blok operacyjny w szpitalu i kryta pływalnia w Limanowej, Centrum Turystyczno – Uzdrowiskowe z funkcją pijalni wód mineralnych w Szczawie, Kompleks Sportowo – Rekreacyjny w Świdniku, budowa targowiska "Mój Rynek" w Mszanie Dolnej oraz oczyszczalnia ścieków wraz z systemem kanalizacji sanitarnej w Słopnicach. Marszałek Marek Sowa zwrócił także uwagę, że w latach 2008-2013 podmiotom gospodarczym działającym na terenie powiatu limanowskiego przyznano ponad 1100 dotacji na własny biznes.
 
Loading ....
 
Podczas spotkania wręczono także nagrody przyznane w ramach plebiscytu „MAŁOPOLSKA. Widać zmiany”. W kategorii „Przestrzeń do życia” wyróżnienie otrzymała gmina Tymbark za projekt „Biblioteka wraz z Izbą Pamięci Narodowej i Centrum Konferencyjnym Współpracy z Zagranicą, a w kategorii „Człowiek - potencjał” nagrodę odebrał burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak za projekt „Budowa hali sportowej w Mszanie Dolnej”.
 
 
Tekst przeczytany: 1573.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/nagroda-dla-kolejnej-miejskiej-inwestycji.html