Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Literackie wieści 

 

Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta, Władysława Anna Jamróz - poetka religijna i pisarka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu o Łaskę Miłosierdzia” zorganizowanego przez parafię NMP Matki Kościoła w Świdniku. Wydała również książeczkę dla dzieci pt. „Biała Owieczka” w Wydawnictwie Ks. Misjonarzy.

 

Loading ....

Ta niewielka, pięknie ilustrowana książeczka jest gorąco polecana najmłodszym. To nie tyle opowieść o białej owieczce, ale całkiem poważna literatura o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Mali czytelnicy poznają tytułową białą owieczkę w Wielki Piątek. Najmłodsi wprowadzeni są w historię oczami przestraszonego zwierzątka poznają całą Drogę Krzyżową, krok po kroku. Wystarczyło dosłownie kilka kartek by w wrażliwy sposób przekazać najmłodszym najważniejsze tajemnice wiary.

 

Loading ....

Autorka, z racji wykonywanego zawodu ma pedagogiczne podejście do przekazywania spraw ważnych. Nie jest to przecież jej jedyna książeczka skierowana do młodych czytelników. Poza twórczością zajmuje się również organizacją Ogólnopolskiego konkursu Poetyckiego i Literackiego, który upamiętnia pamięć o jej zmarłym bracie. Prace konkursowe przysyłane z całej Polski i z zagranicy dotyczą tematyki religijnej ale również są to wspomnienia o Ks. Józefie Jamrozie.

 

 

Już w najbliższą niedzielę 23 października odbędzie się

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ks. Kanonika Józefa Jamroza

„O autentyczną wiarę”  i  „O ludzkie serce człowieka”

 


Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury o godz. 14.00


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1215.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/literackie-wiesci.html