Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Czytanie w Bibliotece 

 

Loading ....

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zakończyła akcję "Jestem częścią mojej małej ojczyzny". Uczestniczyli w niej znani mieszkańcy miasta, którzy czytali uczniom szkół podstawowych – książki. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Miejska Biblioteka była miejscem spotkań czytelniczych w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Loading ....

W spotkania włączyli się samorządowcy i lokalnie znane osoby. Okazję do spotkania się z uczniami mszańskich szkół miał Burmistrz Miasta – Józef Kowalczyk oraz Sekretarz Miasta - Antoni Róg. Spotkanie z uczniami było nie tylko dobrą okazją do czytania, mogli oni zadawać swoim gościom pytania, które dotyczyły wykonywania przez nich swojej pracy zawodowej.

 

Loading ....

Pani Agnieszka Modrzejewska-Potaczek Przewodnicząca Rady Miasta wystąpiła w todze a Wiceprzewodnicząca Agnieszka Sasal po czytaniu przeprowadziła naukę języka angielskiego poprzez zabawę. Nie zabrało slużb mundurowych, na zaproszenie odpowiedziała Anna Pękała, szefowa mszańskiej policji czy Jakub Spędzia Komendant Straży Miejskiej. 

 

Loading ....

Miejską Bibliotekę odwiedzili również Franciszek Dziedzina - radny powiatowy, Zygmunt Łyżnicki – najsłynniejszy lokalny sportowiec i biegacz,  Helena Golińska, Barbara Stożek, dziennikarze z tv 28 Józef Budacz i Monika Antosz-Grodzicka oraz Józef Figura z Tygodnika Podhalańskiego. Legendy i opowiadania czytali również radni: Jan Stożek, Janusz Matoga i Janina Flig, Bogdan Surówka.

 

Loading ....

Podzielili się z małymi czytelnikami swoimi pasjami, na przykład Jan Stożek zachęcał do turystycznych wypraw i zdobywania okolicznych szczytów, rozdał mapy i różne turystyczne drobiazgi. O swojej pasji do sportu i swoim hobby opowiedział Bogdan Surówka. Zbiera on koszulki piłkarzy klubów sportowych i nie był by sobą, gdyby nie przebrał wszystkich w swoje zdobyte skarby. Od razu zrobiło się kolorowo i sportowo – idealnie w temacie, tuż przed najbliższymi meczami Euro 2106.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1151.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/czytanie-w-bibliotece.html