Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Od 1 lutego 2011 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszanie Dolnej realizowany jest projekt „Atrakcyjne przedszkole”.” Projekt ten ma na celu podniesienie poziomu wykształcenia i rozwoju dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszanie Dolnej oraz rozwój usług edukacyjnych. „Atrakcyjne przedszkole” finansowane jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, IX Priorytetu „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Koszt projektu wynosi 40 625 zł  i obejmuje okres od 1 lutego 2011 r. do 30 czerwca 2011 r.

W ramach projektu wszystkie dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszanie Dolnej uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych i zajęciach z rytmiki, a dzieci z oddziału starszaków dodatkowo biorą udział w nauce pływania. Dzieci uczestniczące w projekcie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. Zajęcia plastyczne pozwalają uczniom wyzwolić kreatywność i ekspresję artystyczną. Dzieci poznają różne techniki i rozwijają talent plastyczny. Zajęcia z rytmiki rozwijają poczucie rytmu, umuzykalniają i podnoszą samoocenę dzieci. Natomiast zajęcia nauki pływania poprawiają kondycję i sprawność fizyczną dzieci oraz zwiększają ich bezpieczeństwo.Miejskie Przedszkole Nr 1 w Mszanie Dolnej w ramach otrzymanych środków zostało doposażone w 2 telewizory, 3 radiomagnetofony, odtwarzacz DVD, a także materiały do zajęć z rytmiki oraz z plastyki. Każde dziecko otrzymało teczkę z materiałami plastycznymi.


W czasie trwania projektu zostaną przeprowadzone:
             -   54 godziny zajęć plastycznych
             -   54 godziny zajęć z rytmiki
             -   36 godzin zajęć nauki pływaniaDodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu mają na celu tworzenie warunków równych szans edukacyjnych dla dzieci, rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów oraz powszechny dostęp do dodatkowych zajęć kształtujących umiejętności wychowanków Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszanie Dolnej.

 

 


Projekt „Atrakcyjne przedszkole” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1811.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/atrakcyjne-przedszkole.html