Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

''Przeżyłam z Tobą tyle lat...'' - Złote Gody w Gminie i Mieście Mszana Dolna  

 

 

Loading ....

W Święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę 2 lutego, Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 35 par z terenu Gminy Mszana Dolna i 7 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna.

 

Loading ....

Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas mszy św. nasi Jubilaci zostali poproszeni przez Ks. Proboszcza Jerzego Raźnego do odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

Loading ....

Na pamiątkę tego wydarzenia Ks. Proboszcz przekazał wszystkim świętującym Jubileusz małżonkom obrazki z wizerunkiem św. Michała Archanioła. Choć świętujących par mieliśmy ponad 40, udało się zaprosić wszystkich na schody przed ołtarzem do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 

Loading ....


Druga cześć uroczystości miała miejsce w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Janda”, gdzie dostojnych Jubilatów przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Śmieszek.

 

Loading ....

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP parom z terenu miasta wręczała Burmistrz Anna Pękała, a parom z terenu gminy Mszana Dolna Wójt Bolesław Żaba.

 

Loading ....

Pamiątkowe listy gratulacyjne wręczali również: Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Ewa Filipiak Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego, Jan Chorągwicki Przewodniczący Rady Gminy oraz Janusz Matoga Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Loading ....

Obecni na uroczystości byli również radni obu samorządów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Kapela Regionalna „Łostowianie” z Łostówki.

 

Loading ....

Po toaście i przemówieniach głos w imieniu Jubilatów zabrała P. Władysława Łabuz. Podziękowała w imieniu par za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości, ale również w bardzo żartobliwy sposób przypomniała wysiłek jaki trzeba włożyć by móc teraz świętować.

 

Loading ....

Nie tylko słowa przywołanej piosenki w tytule, ale również zacytowany żartobliwy wiersz Wisławy Szymborskiej przypomniał, że mimo sędziwego wieku i różnych dolegliwości należy docenić tę chwilę, cieszyć się i świętować. A zatem jeszcze raz – Sto Lat Naszym Parom!


Loading ....

red. i fot. UM

 

 


Z terenu Gminy Mszana Dolna Złote Gody świętowali: Maria i Julian Antoszowie, Helena i Julian Bulasowie, Stefania i Władysław Drabikowie, Irena i Jan Frasunkowie, Irena i Stanisław Frasunkowie, Anna i Jerzy Gilowie, Ludwika i Józef Głuchowie, Józefa i Marian Gnieccy, Zofia i Kazimierz Jaroszowie, Zofia i Józef Jaroszowie, Józefa i Władysław Kaczmarczykowie, Stefania i Jan Kaimowie, Urszula Maria i Edward Kołodziejczykowie, Teresa Genowefa i Tadeusz Kotarscy, Maria i Józef Kozyrowie, Anna i Jan Kubowiczowie, Stanisława Michalina i Stanisław Kusiowie, Maria i Franciszek Leżańscy, Kazimiera i Piotr Jan Lulkowie, Władysława i Stanisław Łabuzowie, Maria i Józef Naporowie, Władysława i Melchior Niedojadowie, Zofia i Franciszek Nowakowie, Maria i Bronisław Ogielowie, Maria i Jan Pietrzakowie, Zofia i Władysław Potońcowie, Bronisława i Franciszek Rapaczowie , Janina i Józef Rapaczowie, Maria i Mieczysław Sochaccy, Zofia i Franciszek Szczypkowie, Barbara i Władysław Szlagowie, Krystyna i Józef Adam Węglarzowie, Józefa i Stanisław Widziszowie, Janina Anna i Sebastian Wojciarczykowie, Barbara i Franciszek Kazimierz Ziemianinowie

 


Jubilaci z Miasta Mszana Dolna: Zofia i Adam Dudzikowie, Franciszka i Jan Farganusowie, Maria i Franciszek Leżańscy, Władysława i Jan Łabuzowie, Władysława i Roman Nawieśniakowie, Józefa i Stefan Zoniowie, Ludwika i Józef Żmudowie.Loading ....
 

 

Warto również wspomnieć o parze małżeńskiej z Mszany Dolnej – Państwu Józefie i Tadeuszowi Olszewskich, którzy obchodzą wyjątkowy, rzadko spotykany jubileusz – 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Ta rocznica nazwana jest potocznie „kamienną”, z uwagi na fakt, że tak długi staż małżeński świadczy o tym, że para, która tak długo z sobą przeżyła - „zrośnięta jest ze sobą mocno jak dwa kamienie”.


Nie ma odznaczeń państwowych by uhonorować tak długoletni staż małżeński, ale  w tym samym dniu, kiedy świętowaliśmy Złote Gody, delegacja naszego miasta czyli Burmistrz Miasta Anna Pękała, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga, Radny Bogdan Surówka oraz Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP z życzeniami i gratulacjami odwiedzili naszą parę, a Pani Burmistrz przekazała medale Św. Michała Archanioła – Patrona naszego miasta.


 

 

Tekst przeczytany: 980.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/-przezylam-z-toba-tyle-lat-zlote-gody-w-gminie-i-miescie-mszana-dolna.html