Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

''Nie umiera ten, kto trwa w pamięci innych'' - żegnamy Władysławę Ryskalę 

 

+ Władysława Adela Ryskala z d. Sitko ur. 1 listopada 1946r. w Rudzie koło Ropczyc zm. 22 maja 2019r.

 


Nauczycielka bibliotekarka Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Mszanie Dolnej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Makowie Podhalańskim pracowała w SUW.KR w Tarnawie Dolnej a następnie  w PTTK w Suchej Beskidzkiej.

 

W mszańskiej „Jedynce” rozpoczęła pracę w 1983r. i przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela bibliotekarza. W 1999r. ze względu na stan zdrowia przeszła na rentę.  Za wyróżniającą  pracę nauczyciela otrzymała liczne nagrody dyrektora szkoły.

 

Pani Władysława Ryskala współtworzyła historię naszej szkoły. Dbała o rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jej szczególnym darem był łatwy kontakt z młodymi ludźmi. Potrafiła dotrzeć do ich umysłów i serc. Zawsze życzliwa, serdeczna, obdarzona poczuciem humoru. Wszystko, co robiła, czynione było z pasją. Przekazywała wiedzę, kształtowała młodzieńcze myśli, spojrzenia.

 

Pamięć o Pani Władysławie pełną życzliwości i szacunku zachowają wszyscy Jej  uczniowie, wychowankowie, koleżanki i koledzy z pracy i my kolejne pokolenie nauczycieli  i uczniów tej szkoły.    

 

                                 
Żegnając – dziękujemy


Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczuciaUroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 25 maja 2019r. o godz. 12:00


w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła

 

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 251.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/-nie-umiera-ten-kto-trwa-w-pamieci-innych-zegnamy-wladyslawe-ryskale.html