Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 ''Już pływają'' w Mszanie  

 

Miło nam Państwa poinformować, iż Miasto Mszana Dolna, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, po raz kolejny przystąpiło z dniem 20 marca 2017 do realizacji małopolskiego projektu nauki pływania pn. „Już pływam”, który jest skierowany do uczniów nieumiejących pływać, z małopolskich szkół podstawowych.

 

Główne cele projektu:

•    nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływackich,
•    wzrost bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk,
•    poprawa kondycji  i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej dzieci,
•    profilaktyka zdrowotna w szczególności: wad postawy i skrzywień kręgosłupa,
•    zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu i zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom,
•    stworzenie szansy dla rozwoju sportowych talentów ,
•    upowszechnianie kultury fizycznej służące integracji społecznej w oparciu o pozytywne wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport.

 

 

Loading ....

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach: przed wakacjami (marzec-czerwiec) – 13 grup i po wakacjach (wrzesień-listopad) – 8 grup. Nauką pływania objętych zostanie 253 dzieci z obu szkół podstawowych. Zajęcia, które już się rozpoczęły odbywają się w 12 osobowych grupach (21 grup) na basenie w ośrodku WySPA MSZANKA, tuż przy Urzędzie Miasta. Każdy kurs trwa 20 zajęć (45min) i jest realizowany w cyklu 10 półtoragodzinnych lekcji. Lekcje pływania są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora pływania przy współpracy z opiekunem.


Całkowity koszt realizacji projektu to kwota 49.065,00zł. Samorząd naszego miasta otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie: 18.350,00zł. Pozostała kwota to wpłaty rodziców dzieci uczestniczących w projekcie w wysokości: 25.300,00zł (253x100,00zł) oraz dofinansowanie z Miasta Mszana Dolna w kwocie: 5.415,00zł.


Są to kolejne środki pozyskane przez Urząd Miejski w Mszanie Dolnej na realizację programów sportowych skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
 


 

 

red. CUW

fot. arch. UM - akcja 2016

 

 

Tekst przeczytany: 909.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/-juz-plywaja-w-mszanie.html