Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

3 października uroczystą Sesją Rady Miasta  o godzinie 10:00 rozpoczną się obchody święta miasta, podczas których Patronem Mszany Dolnej zostanie ogłoszony Święty Michał Archanioł - rozpoczęte jeszcze w roku 2009 wspólne starania Księży Proboszczów Jerzego Raźnego i Stanisława Parzygnata, oraz Samorządu Miejskiego uwieńczone zostały powodzeniem. Dnia 21 listopada 2009 roku Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Kardynał Antoni Canizares Llovera, na podstawie uprawnień danych przez Benedykta XVI, Świętego Michała Archanioła za Patrona i Orędownika u Boga miasta Mszana Dolna uznał.

O godzinie 9:45 do budynku Urzędu Miasta Mszana Dolna przybędzie Metropolita Krakowski J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który dokona odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy na murze budynku, upamiętniającej to wielkie w dziejach miasta wydarzenie.


Na godzinę 10:00 planowana jest uroczysta Sesja Rady Miasta, podczas której zostanie odczytany Reskrypt Stolicy Apostolskiej z 21 listopada 2009r i jego przyjęcie przez radnych. W tym czasie przed budynkiem zostanie uformowany uroczysty pochód wszystkich pocztów sztandarowych, orkiestry OSP i Gości uczestniczących w uroczystościach.


O godzinie 11.00 centralny punkt uroczystości - Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.  W czasie tej Eucharystii  Metropolita Krakowski ogłosi Świętego Michała Archanioła Patronem Miasta i  poświęci sztandar Miasta Mszana Dolna, ufundowany przez samorządowców kadencji 2006-2010.


Po godzinie 14 zapraszamy na imprezę plenerową na placu pod skarpą (parking kościelny) - ok. 14:30 spod kościoła św. Michała, ulicami Jana Pawła II,  Józefa Piłsudskiego i Spadochroniarzy wyruszy barwny pochód aniołów - to dzieci z mszańskich szkół i przedszkoli na chwilę wcielą się w skrzydlate duchy i przejdą ulicami naszego miasta, aż na miejsce imprezy (parking). Będzie wiele atrakcji - wystąpią zespoły regionalne i muzyczne. Zaś o godzinie 17:00 na estradzie pojawi się ELENI z zespołem. Po koncercie na październikowym niebie rozbłysną sztuczne ognie.

 

Już dziś zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Mieszkańców Mszany Dolnej i miejscowości ościennych, a także naszych Gości i wszystkich, których losy w jakikolwiek sposób związane są z miastem pod Lubogoszczą.

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1866.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/zaproszenie.html