Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

  Z ''Szymkiem'' na ORLIKU - czyli piłkarski Dzień Dziecka w Mszanie Dolnej    

 

 

Loading ....

Młodzi piłkarze, którzy uczestniczyli w ostatnią niedzielę (1 czerwca) w piłkarskim turnieju na mszańskim ORLIKU mogą nie wiedzieć, kto to Mirosław Szymkowiak, ale już ich tatusiowie, a nierzadko i mamy, bardzo popularnego i znakomitego niegdyś pomocnika Białej Gwiazdy i reprezentacji Polski, pamiętają z występów na murawie.

 

Loading ....

Kto znalazł chwilę, by odwiedzić sportowe obiekty przy ul. J.Marka, miał okazję do spotkania i chwili rozmowy z byłym piłkarzem krakowskiej Wisły. Wielu kibiców zrobiło sobie z Szymkiem fotkę, młodsi prosili o autografy, a wszyscy mogli przyglądnąć się niedawnemu jeszcze zawodowemu piłkarzowi, jak czuje się w nowej dla siebie roli - trenera i wychowawcy bardzo młodych jeszcze adeptów pliłki nożnej.

 

Loading ....

Mszański turniej to pomysł innego piłkarza, trenera i nauczyciela - Grzegorza Szynalika, popularnego "Gegona", filara defensywy mszańskiego Turbacza. Okazja nadarzała się przednia - Dzień Dziecka przypadał akurat w niedzielę. Nikomu to jednak nie przeszkadzało i na zaproszenie pomysłodawcy do Mszany Dolnej przyjechały cztery ekipy piłkarzy, a pośród nich ...... jedna piłkarka, w barwach teamu Dobrzanki z Dobrej, urodzonych w latach 2003/2004.

 

Loading ....

Wielu nie wierzyło, że turniej planowany na niedzielne przedpołudnie skusi przyjezdnych. A jednak dobre kontakty między trenerami sprawiły, że tuż po godz. 9 parking przy kompleksie ORLIK 2012 był pełen samochodów. Organizatorzy byli pewni, że nie zawiodą sąsiedzi z Niedźwiedzia, Dobrej, że na czas dotrą młodzi piłkarze z Raby Wyżnej, ale czy zerwą się z łóżek wcześniej niż inni, młodzi podopieczni "Szymka" i "Franka", tego pewnymi do końca być nie można było.

 

Loading ....

Grzegorz Szynalik zapewniał, że Mirosław Szymkowiak potwierdził przyjazd swoich piłkarzy, zapewnił też, że osobiście będzie Akademię 21 na mszańskim turnieju prowadził. I tak się stało. Krakusy dotarły na czas - oprócz młodych piłkarzy, do Mszany przyjechało kilkoro rodziców, a nawet małżonka Mirosława Szymkowiaka z ich synem - małym Julkiem, zwanym pieszczotliwie przez wszystkich "prezesem". Jednego uczestnika turnieju "O uśmiech i radość dziecka", już poznaliśmy. Teraz wizytówki pozostałych ekip. Po ekipie Akademii 21, najdalszą drogę do Mszany Dolnej, pokonać musieli podopieczni Roberta Szczypki - młodzi piłkarze Orkana Raba Wyżna. Trochę ziewali, ale kryzys szybko mijał i na swój pierwszy turniejowy mecz, rabianie byli już wybudzeni.

 

Loading ....

Zza Gruszowca przyjechała drużyna prowadzona przez Jarosława Kordeczkę - Dobrzanka Dobra mająca w swoim składzie jedyną dziewczynę w swoim pierwszym meczu urwała punkt gospodarzom turnieju - drużynie Turbacza Mszana Dolna, prowadzonej przez Grzegorza Szynalika. Zawsze na zaproszenie odpowiadają nasi najbliźsi sąsiedzi z Niedźwiedzia - team Orkana prowadzony przez Mateusza Misiurę już w meczu inauguracyjnym musiał stanąć do boju z faworytami zawodów - ekipą "Szymka".

 

Loading ....

Do godziny 14 rozegrano 10 meczów, strzelono 35 bramek, drużyny wywalczyły łącznie 28 punktów, ugrillowano 100 pysznych kiełbasek, zjedzono 120 świeżych chrupiących bułeczek, wręczono 5 pucharów i 2 statuetki. Tyle statystyki. A jak było w szczegółach? Wiedzieliśmy, że Akademia 21 przyjechała do Mszany po zwycięstwo, ale pozostałe drużyny nie zamierzały łatwo swojej "skóry" sprzedać. W meczu inauguracyjnym do boju z krakusami Mirka Szymkowiaka stanęły młode i żądne "krwi" niedźwiedzie. O ile w I połowie mecz miał wyrównany przebieg, o tyle II połówka przebiegała już pod dyktando gości z Krakowa. Wynik 5:2 dla Akademii 21 był sygnałem dla pozostałych ekip, że z rówieśnikami znad Wisły przelewek nie będzie.

 

Loading ....

W meczu nr 2 stanęli na przeciw siebie gospodarze - drużyna Turbacza Mszana Dolna i Dobrzanka Dobra. Przy jednej linii spokojny i opanowany Jarosław Kordeczka, a naprzeciw prawdziwy "wulkan" - opiekun mszańskiej drużyny - Grzegorz Szynalik. Wynik? Remis 1:1. W następnym meczu o zwycięstwo walczyły dwa ORKANY, czyli Raba Wyżna z Niedźwiedziem. Mocniejsi okazali się krajanie kard. Dziwisza, którzy rodaków piewcy Gorców (Władysława Orkana) ograli 2:0.

 

Loading ....

Podopieczni Szymkowiaka nie mogli pozwolić sobie na leniuchowanie, kiedy grali inni. Trener zaordynował piłkarzom rozgrzewkę na boisku trawiastym. Wśród pilnie "grzejących" się zawodników Akademii 21 dostrzegliśmy także Szymkowiaka-juniora. Mały Julek już dziś znakomicie radzi sobie z futbolówką i być może pójdzie w ślady swojego papy? Julek nie wystąpił w mszańskim turnieju z uwagi na wiek, ale z mamą śledził zmagania swoich starszych kolegów, a ci w swoim drugim meczu odprawili z przysłowiowym kwitkiem Dobrzankę Dobra 4:0.

 

Loading ....

W kolejnym już meczu turnieju zmierzyli się sąsiedzi - Orkan Niedźwiedź i Turbacz Mszana Dolna. Drugi mecz gospodarzy i drugi remis w takim samym stosunku bramkowym, 1:1. Na młodych piłkarzy Mateusza Misiury czekali w kolejnym meczu podopieczni Mirosława Szymkowiaka. Grający w białych strojach zawodnicy z Krakowa, podobnie jak rówieśnikom z Dobrej, strzelili Orkanowi 4 gole, nie tracąc żadnego. Także w meczu z gospodarzami turnieju Akademia 21 zagrała na "zero" z tyłu, zaś golkiper Turbacza piłkę z siatki wyjmował trzy razy. Wynik 3:0 po końcowym gwizdku nie pozostawiał złudzeń, kto w tych zmaganiach był lepszy?

 

Loading ....

Piłkarze z Niedźwiedzia na kolejny swój turniejowy mecz wyszli bardzo skoncentrowani i zdobyli upragnione 3 punkty, pokonując 2:1 Dobrzankę Dobra. Młodzi piłkarze Turbacza także w kolejnym spotkaniu okazali się bardzo "gościnni". Na sekundy przed końcowym gwizdkiem dali sobie strzelić gola i przegrali z rówieśnikami z Raby Wyżnej 2:3. Piłkarze Roberta Szczypki poszli za ciosem i w ostatnim meczu turnieju ograli piłkarzy z Dobrej 2:1.

 

Loading ....

Kiedy na boisku trwały zacięte boje, Agnieszka Szynalik (małżonka Grzegorza) krzątała się przy wielkim grillu. Trzeba było zadbać o puste żołądki młodych piłkarzy. Po kilku meczach rozegranych w szybkim tempie, apetyty dopisywały i smaczne kiełbaski, podarowane przez właścicieli Firmy DOBR-MIĘS , braci Sylwestra i Władysława Cichórzów, znikały z tacek bardzo szybko. Nawet Mirek Szymkowiak, co widać na zdjęciach, skusił się na grillowaną kiełbaskę z pyszną bułeczką - a tych w liczbie 120 podarowali Państwo Bożena i Jan Potaczkowie - właściciele piekarni i cukierni z Niedźwiedzia.

 

Loading ....

Żeby nie było czkawki, wszyscy mogli skosztować wybornych soczków "TYMBARK" podarowanych przez firmę. Podziękowania kierujemy też pod adresem właściciela Firmy STAN - p. Stanisława Jani, jednego ze sponsorów turnieju. Podziękowania szczególne płyną pod adres p. Adama Myszogląda z Łostówki - to główny "sprawca" przyjazdu do Mszany Dolnej popularnego "Szymka" i jego Akademii 21. Niewtajemniczonych informujemy, że pod okiem byłego reprezentanta kraju, trenuje syn Pana Adama, który na mszańskim Orliku radził sobie znakomicie!

 

Loading ....

Syci i pogodzeni z wynikami piłkarze i trenerzy mogli na koniec wyjść jeszcze raz na boisko, ale tym razem nie po to, by rozegrać kolejny mecz, ale by odebrać puchary i statuetki dla najlepszego snajpera i bramkarza turnieju. Puchary zakupione przez mszański magistrat wręczał sam Mirosław Szymkowiak, ale zwycięzcom turnieju puchar najbardziej okazały wręczył Grzegorz Szynalik. Co ciekawe, trofeum z rąk Gegona odebrał mały Julek Szymkowiak, który nie krył dumy ze zwycięstwa swoich nieco starszych kolegów. Szymek-junior miał małe problemy z uniesieniem pucharu - wszak Julek i puchar byli niemal tego samego "wzrostu".

 

Loading ....

Najlepszym bramkarzem turnieju z okazji Dnia Dziecka wybrano stróża bramki Orkana Raba Wyżna - Jakuba Kościelniaka. Klasyfikację snajperów wygrał napastnik Orkana Niedźwiedź - Przemysław Krzysztofiak. W scenie finałowej do wspólnego zdjęcia stanęli wszyscy uczestnicy turnieju - piłkarze, trenerzy i sędziowie.

Może za rok uda nam się znów zorganizować taki turniej? Tegoroczny pokazał, że warto - obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że za lat 10 za narodową jedenastkę wstydzić się już nie będziemy musieli. Ci młodzi piłkarze mają wszelkie atuty, by założyć kiedyś koszulkę z białym orłem na piersi. Trzymamy za was kciuki!

 

 

Tabela wyników

 

1.

AKADEMIA 21 Kraków

12 pkt.

2.

ORKAN Raba Wyżna

9 pkt.

3.

ORKAN Niedźwiedź

4 pkt.

4.

TURBACZ Mszana Dolna

2 pkt.

5.

DOBRZANKA Dobra

1 pkt

 

 

SKŁAD DRUŻYNY TURBACZA:

 

Jan Kordeczka, Gabriel Cichórz, Jan Kokoszka, Kacper Wójtowicz, Konrad Kornaś, Bartłomiej Gruszkowski, Mateusz Porębski, Piotr Piekarczyk, Bartłomiej Figura, Michał Jania

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 2086.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/z-szymkiem-na-orliku-czyli-pilkarski-dzien-dziecka-w-mszanie-dolnej.html