Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Jeśli do swojej siedziby zaprasza Wojewoda, to muszą być ważne tego powody. I takie właśnie były. I ważne, i dla naszego Samorządu bardzo miłe. W poniedziałek, 20 grudnia, na ul. Basztowej pojawili się wójtowie, burmistrzowie i starostowie z Małopolski, którzy z rąk Stanisława Kracika Wojewody Małopolskiego odebrali Promesy na modernizację i remonty dróg w swoich gminach. Program, który uruchomiono w 2009 roku zwany popularnie "schetynówkami" pilotuje zawsze szef MSWiA (NPPDL powstał w czasie, gdy ministerstwem kierował Grzegorz Schetyna, stąd nazwa ).

Samorząd naszego miasta uczestniczył we wszystkich dotychczasowych rozdaniach w ramach NPPDL - w roku 2009 uzyskaliśmy 50% dofinasowanie remontu ulicy Ogrodowej i fragmentu ul. Marka, w kolejnym roku 2010 nasz projekt na remont ul. Starowiejskiej niestety przepadł, ale .... "co się odwlecze, to nie uciecze". W tym roku wyciągnęliśmy wnioski z porażki ubiegłorocznej i co najważniejsze, MSWiA już na starcie przyznało wszystkim gminom, które ucierpiały w tegorocznych powodziach, dodatkowe 10 pkt do punktacji końcowej. Dzięki temu nasz wniosek na modernizację tej bardzo ważnej dla komunikacji w mieście ulicy, będzie wreszcie zrealizowany. Otrzymanie Promesy otwiera drogę do przygotowania przetargu, wyłonienia wykonawcy i gdy tylko pogoda pozwoli, z wiosną ruszą prace.

Dla zainteresowanych mamy małą ciekawostkę - otóż gminy Powiatu Limanowskiego i samo Starostwo również, liderują na mapie Małopolski - to w naszym rejonie zainwestowano największą ilość rządowych pieniędzy na przebudowę dróg lokalnych. Oznacza to, że samorządowcy limanowszczyzny to grupa najbardziej aktywnych i skutecznych liderów lokalnych, którzy potrafią ściągnąć do swoich gmin środki pozabużetowe. Dobrze, że wśród nich jest również burmistrz Mszany Dolnej. Jeśli taka pochwała pada z ust samego Wojewody Małopolskiego, to cieszy tym bardziej i dopinguje do jeszcze większego wysiłku i starań o pozyskiwanie środków finansowych na rozwój naszych miast i gmin.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1116.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wojewoda-mszanie-pod-choinke.html