Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Wizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej 

 

 

Loading ....

Wizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej rozpoczęła się w Bibliotece Miejskiej. To tam – odpowiadając na zaproszenie dyrektor Agnieszki Orzeł – spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Zamykając akcję "Cała Polska czyta dzieciom" pan poseł przeczytał dzieciom z klasy IV ZSM nr 2 legendę o zimnej grocie na Szczeblu.

 

Loading ....

Zwyczajowo po lekturze zadawane są pytania z sali. Kiedy przez cały miesiąc do Biblioteki, kiedy zapraszane były różne lokalne znamienitości, zadawane pytania związane były albo z wykonywanym zawodem, albo hobby. W tym przypadku dzieci zainteresowane były bardziej szczegółami z życia prywatnego niż polityką.

 

Loading ....

Pytały o ulubione książki, muzykę, kolory, czas wolny. Zareagowały z ogromnym entuzjazmem na zaproszenie do Warszawy i propozycję zwiedzania Sejmu. Wtedy będzie okazja zobaczyć jak wygląda praca pana posła. Kto wie, może uda się zasiąść w sejmowej galerii i obejrzeć obrady?

 

Loading ....

Kolejnym punktem programu było spotkanie na sali narad w Urzędzie Miasta z mieszkańcami. Rolę gospodarza przejął Burmistrz Miasta – Józef Kowalczyk. Na początku pan poseł podsumował osiągnięcia rządu, szczególnie program 500+ oraz pozostawienie decyzji w sprawie 6-latków czy obniżenie wieku emerytalnego.

 

Loading ....

Chociaż pan poseł pracuje w Komisji  Infrastruktry i Komisji Spraw Zagranicznych westycji najwięcej emocji wywołały sprawy oświatowe. Sytacja związana była tegorocznym naborem do liceum, albo jego brakiem. Młodzież wybiera technika i szkoły zawodowe kierując się szybką prespektywą zdobycia zawodu i pracy.

 

Loading ....

Panowie Wójtowie, którzy przybyli na spotkanie dopytywali o bardziej przyziemne sprawy. Gdy pytali o remont drogi krajowej nr 28, poseł zwrócił uwagę, że są już plany dobudowania w newralgicznych miejscach trzeciego pasa ruchu, by na podjazdach dało się wyprzedzić ciężarówki. Poseł nie zapomniał też o kolei. O budowie linii Podłęże - Piekiełko mówi się od dawna, natomiast wizja budowy wydaje się bardzo realna z korzyścią dla całego subregionu.

 

Loading ....

Jak bywa przy takich pierwszych spotkaniach, brakuje czasu by omówić wszystkie problemy. Jednak pan poseł  Józef Leśniak zapowiedział, że chętnie będzie spotykać się częściej z mieszkańcami Mszany Dolnej i okolic, zapowiedział, że przynajmniej w jeden poniedziałek w miesiącu pełnić będzie dyżur poselski w budynku Urzędu Miasta.

 

Loading ....

 

O dyżurach pana posła Józefa Leśniaka będziemy informować na naszej stronie po potwierdzeniu szczegółów.

 

 

Red.UM i na podstawie www.24tp.pl

 

 

Tekst przeczytany: 1391.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wizyta-posla-jozefa-lesniaka-w-mszanie-dolnej.html