Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010
Loading ....

 

Przez dwa dni - 20 i 21 listopada 2010 roku Mszaną „rządzili” tancerze i tancerki, którzy jak co roku zawitali pod Lubogoszcz na kolejny, piąty już Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Mszany Dolnej. To już w tym roku ostatnia impreza w ramach “Zagórzańsko-orawskiej konfrontacji kultur poprzez organizację cyklu imprez”.

 

Loading ....

Do stolicy Zagórzan zjechało ponad 400 par z zachodu, południa i wschodu Polski - gościliśmy tancerzy z Krakowa, Myślenic, z Wieliczki i Bochni, z Rzeszowa, Tarnowa, Krosna, Mielca, Dębicy, pojawiły się także licznie śląskie kluby taneczne: z Gliwic, Sosnowca, Zabrza, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Jaworzna Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Tarnowskich Gór, Częstochowy, a nawet z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowego Targu, Bielsko Białej i Wrocławia. Po raz pierwszy wstąpiła para ze Słowacji. Także wśród 8 sędziów turnieju znalazł się przedstawiciel  naszych południowych sąsiadów. Wśród startujących nie mogło zabraknąć gospodarzy - 27 par tanecznych mszańskiego Klubu PRESTIGE, działającego od lat w Miejskim Ośrodku Kultury. 

 

Loading ....

Znaczące miejsca zajęły pary: Weronika Domiter i Karol Liszka – III miejsce, Ewelina Pyrz i Hubert Domiter – IV miejsce, IV miejsce wytańczyli również Weronika Toporkiewicz i Kuba Pachowicz, każda para w swojej tanecznej klasie. Mszański turniej cieszy się znakomitą renomą - świadczy o tym choćby ilość zgłoszonych do zawodów par. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców tańczących dzieci i nie tylko przedsięwzięcie byłoby nie do zrealizowania. 

 

Loading ....

Organizatorzy w tym roku poza wsparciem finansowym w ramach unijnego projektu  otrzymali również wsparcie od lokalnych sponsorów – świadczy o tym długa lista wymieniana w przerwach między blokami tanecznymi. Turniej odbył się, jak zwykle, na parkiecie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych im. św. Antoniego z Padwy w Mszanie Dolnej.

 

Loading ....

Przez dwa dni dostojne wiedeńskie i angielskie walce, dynamiczne tanga, foxtroty, rumby, samby i pasadoble podziwiało ok. 1500 mieszkańców Mszany Dolnej, ale także dostrzegliśmy wielu Gości spoza naszego miasteczka. Wirujące w rytmie cha-chy i jiva pary oglądali z zainteresowaniem m.in. Wicestarosta Limanowski Franciszek Dziedzina, Burmistrz Miasta Mszana Dolna - Tadeusz Filipiak oraz Andrzej Dębski - Dyrektor ZSTI oraz zaproszeni goście.

 

Loading ....

 

fot. Piotr Majkowski

 

 Więcej zdjęć w naszej GALERII.  

 

Obejrzyj filmową relację z Turnieju Tańca -TUTAJ

 

Zdjęcia z Turnieju Tańca w Mszanie Dolnej można również obejrzeć w serwisie 

"FOTODANCE - fotografie z turniejów tańca towarzyskiego".
 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1827.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/wirujaca-mszana.html