Online:
Dzisiaj jest: piątek, 19.04.2024r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

Wiktor Pajdzik zdobył złoto w Belgii

17 marca w Lommel, w Belgii został rozegrany największy turniej Taekwondo Olimpijskiego - Puchar Świata G2 Belgium Open. Klub UKS KORYO reprezentowali: Karolina Szczesnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch, Maksymilian Śmieszek. W zawodach startowało  1272 zawodników z 69 różnych krajów.

Złoty medal zdobył Wiktor Pajdzik, który  pokonał w półfinale przed czasem Hiszpana oraz w finale również przed czasem zawodnika z Pakistanu. Brązowy medal zdobyła Karolina Szczesnowska wygrała z zawodniczkami z Belgii oraz Niemką. O wejście do finału zadecydował jeden punkt ujemny, który zawodniczka dostała w ostatnich minutach walki.

Loading ....

Piąte miejsce zdobył Maksymilian Śmieszek, który pokonał zawodnika z Francji i Niemiec, niestety o wejście w strefę medalową przegrał nieznacznie z reprezentantem Australii. Oskar Pilch po zaciętej walce niestety uległ reprezentantowi Niemiec i odpadł z rywalizacji. Kolejny sprawdzian naszych zawodników odbędzie się 29-31 marca w Hamburgu Puchar Świata German Open. To ostatni puchar przed Mistrzostwami Polski i przygotowaniem zawodników do Imprezy Mistrzowskiej.