Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Bojowe nastroje towarzyszyły ekipie Turbacza przed inauguracyjnym meczem rundy wiosennej z Zalesianką Zalesie, jaki zgodnie z terminarzem rozgrywek miał się odbyć w minioną niedzielę (27 marca) na najwyżej położonym w Polsce boisku. Zwycięstwo zapisała na swoim koncie ... zima. Kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu na murawie zmusiła organizatorów meczu do jego odwołania i przełożenia na inny dogodny dla obu ekip termin.

 

Loading ....


Trener mszańskich piłkarzy Franciszek Mrózek podkreśla, że zawodnicy bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy - urozmaicone zajęcia prowadzone bowiem były na hali, siłowni i kompleksie sportowym ORLIK, były też biegi po okolicznych górach. Nie mogło zabraknąć sparingów - mecze z wyżej notowanymi rywalami miały dać odpowiedź w którym miejscu jest drużyna spod Lubogoszcza. Wyniki pozwalają na umiarkowany optymizm, zaś przeprowadzone badania wydolnościowe piłkarzy dają podstawy do twierdzenia, że wiosna może mieć pomarańczowo- czarne barwy. Z myślą o zawodnikach, ale to boisko będzie dostępne dla wszystkich, przygotowujemy murawę tuż przy kompleksie sportowym ORLIK - więcej niż całe serce włożył w to przedsięwzięcie Władysław Szczypka, prezes mszańskiego klubu. Sprzęt i ludzie z rodzinnej firmy Szczypków PABU, środki z Urzędu Miasta. Kapitalną robotę wykonali wychowankowie MOW-u im.ks.Karola Wojtyły - wyzbierali co do jednego kamienia, których na boisku o wymiarach 90x50m. nie brakowało. Swoją małą cegiełkę dorzucili również uczniowie pobliskiej szkoły ponadgimnazjalnej - podobnie jak wychowankowie ośrodka wychowawczego pomogli przy zbieraniu kamieni. Wszystkim serdecznie dziękujemy !

 

 

Loading ....

Piękną tradycją i dobrym zwyczajem od wielu już lat jest, że początek sezonu piłkarskiego ma miejsce przed ..... ołtarzem. Nie inaczej było w minioną sobotę (26marca) w Kaplicy Parafii Miłosierdzia Bożego. Klubowy sztandar przynieśli seniorzy - a w ławkach piłkarze, starsi i młodsi, Prezes Klubu Władysław Szczypka, a także burmistrz miasta. Wszyscy uczestniczyli we mszy św. odprawionej w intencji zawodników i działaczy KS Turbacz przez Księdza Stanisława Parzygnata, proboszcza parafii. Homilii wygłoszonej do sportowców towarzyszyła ustawiona tuż przy ambonce .... piłka przywieziona przez proboszcza z Barcelony, zakupiona w klubowym sklepie na jednym z najsłynniejszych stadionów świata Camp Nou. Ksiądz Stanisław opowiedział o wspólnym z wikariuszem ks. Mateuszem wyjeździe do Barcelony i wizycie na katalońskim gigancie. Mszańskim kapłanom udało się również celebrować mszę św. w klubowej kaplicy mieszczącej się przy tunelu, którym piłkarze wybiegają na murawę. Nie ma chyba w hiszpańskiej Primera Division klubu, który nie miałby kaplicy. Przed meczem zawodnicy zawsze znajdują chwilę, by swój wysiłek, zdrowie i walkę na boisku ofiarować Bogu.

 

Loading ....

 

"W zdrowym ciele, zdrowy duch..." - zakończył kazanie proboszcz Ksiądz Stanisław Parzygnat i życzył wszystkim związanym z KS Turbacz sukcesów i zdrowia w rozpoczynającej się wiosennej rundzie rozgrywek. Na zakończenie mszy Ksiądz Proboszcz nie byłby sobą, gdyby nie zaskoczył zebranych czymś, czego się spodziewać nie mogli, a już na pewno nie przy ołtarzu. Odchodząc od ołtarza posłał końcem buta futbolówkę z Barcelony wprost pod nogi piłkarzy tworzących poczet sztandarowy. Znakomitym refleksem popisał się Sylwester Surówka - przyjął piłkę i odegrał do Proboszcza, który czekał na nią w ......zakrystii. Piękny gest ucałowania klubowego sztandaru przez Księdza Stanisława Parzygnata zakończył sobotnie spotkanie piłkarzy, działaczy i sympatyków w Kaplicy przy Parafii Miłosierdzia Bożego.

Po mszy św. Prezes KS Turbacz Władysław Szczypka, oraz Sekretarz klubowy Kazimierz Kokoszka wręczyli statuetki i medal limanowskiego OZPN włąścicielowi Pensjonatu Szczebel Zbigniewowi Dąbrowskiemu - Przyjacielowi mszańskiego klubu i jego sponsorowi.

 

Loading ....W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia o godz. 16.00 pierwszy mecz wiosny przed własną publicznością - rywalem piłkarzy KS Turbacz będzie drużyna Jaworzanki Jaworzna. Byłoby wspaniale, gdyby nasz stadion wypełnił się kibicami. Przy pustych trybunach gra się nie układa. Zapraszamy zatem serdecznie na pierwsze w tym roku piłkarskie emocje. Warto wyrwać się z domu i zedrzeć trochę gardła dla naszych chłopców w pomarańczowo-czarnych barwach.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1212.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/w-pierwszym-meczu-wygrala-zima.html