Dzisiaj jest: środa, 24.04.2024r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

VII Sztafetowy Bieg Katyński

Loading ....

Uczniowie szkół podstawowych z gmin Mszana Dolna, Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna udziałem w zawodach sportowych upamiętnili 79 rocznicę zbrodni katyńskiej i 9 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Po raz siódmy, podobnie jak w latach ubiegłych, na obiekcie sportowym LKS „Witów” Mszana Górna odbył się „Sztafetowy bieg katyński”.

W słonecznej pogodzie na starcie stanęło trzydzieści drużyn w kategoriach: rocznik 2003-2006 (14 zespołów) oraz rocznik 2006-2008 (16 zespołów). Uczniowie z klas 4-6 mieli do pokonania dystans 4x800 m. Najszybciej pobiegła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej, a trzecie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej.

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas 7 i 8 rywalizowali na dystansie 4x1200 m. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna  reprezentująca szkołę Podstawową w Porębie Wielkiej,  za nimi bieg ukończyła sztafeta ze Szkoły Podstawowej w Łętowem a trzecie miejsce zajęli uczniowie z „dwójki” z Mszany Dolnej.

Puchary, medale i dyplomy wręczali Katarzyna Szybiak - Zastępca Wójta  Gminy Mszana Dolna i Jarosław Mazur - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Pozostałe drużyny zostały uhonorowane dyplomami.

Zwycięskie zespoły wystąpiły w następujących składach:

Rocznik 2003-2005:
1. SP Poręba Wielka: Sara Liberda, Anna Gniecka, Sebastian Jania, Przemysław Krzysztofiak
2. SP Łętowe: Aleksandra Kołodziej, Patrycja Smoter, Adrian Kościelniak, Jakub Nowak,
3. SP 2 Mszana Dolna: Alicja Stożek, Anna Wójtowicz, Bartłomiej Figura, Dawid Wydra,

Rocznik 2006-2008:
1. SP Kasina Wielka: Maria Popławska, Edyta Pietrzak, Grzegorz Pietrzak, Bogdan Ślaga,
2. SP 2 Mszana Dolna: Patrycja Pajdo, Agnieszka Antosz, Jakub Żmuda, Mirosław Madej,
3. SP 2 Mszana Górna: Weronika Nalepa, Lidia Sławecka, Maksymilaian Kuś, Józef Kubik,

W „VII Sztafetowym Biegu Katyńskim” wzięła udział największa jak dotychczas liczba: 120 młodych  sportowców.   Napoje, rogaliki oraz nagrody zostały ufundowane przez samorządy Gminy Mszana Dolna, Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź.

Zawody zorganizowali i czuwali nad ich przebiegiem: Ireneusz Nalepa i Zbigniew Jarosz, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1  w Mszanie Górnej. Specjalne podziękowania składamy opiekunom drużyn biorących udział w „Biegu Katyńskim” oraz Pani Janinie Nachman z NZOZ w Mszanie Górnej, która pełniła opiekę pielęgniarską w trakcie zawodów i Panu Stanisławowi Białoniowi - członkowi zarządu LKS „Witów” Mszana Górna za udostępnienie obiektu sportowego.