Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Uwaga na wilki  

 

W ostatnim czasie mieszkańcy ul. Leśnej zaobserwowali w okolicach swoich gospodarstw spacerujące wilki. Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk przestrzega mieszkańców oraz osoby przebywające na tym terenie by zachowali ostrożność przebywając na terenach leśnych i w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Zwracamy uwagę, by prowadzić psy na smyczy i zadbać o zwierzęta na terenie posesji. Uwiązane psy nie mają szans na obronę i ucieczkę.

 

Loading ....

Powrót wilków na nasz teren wymusza zmiany zachowań szczególnie hodowców zwierząt. Pastwiska będą musiały być ogrodzone i dozorowane. Jak podkreślają przyrodnicy, wilki w naturze nie atakują ludzi, chyba że w obronie młodych, czy kiedy są chore i czują się osaczone. Mimo to, w przypadku spotkania z wilkami należy zachować ostrożność.

 

Burmistrz Miasta zwrócił się do kół myśliwskich o zwiększenie częstotliwości pobytu w tych rejonach, powiadomił Nadleśnictwo Limanowa właściciela lasów w tym rejonie.

 

 

 

Należy jednak podkreślić, że wilk jest zwierzęciem ściśle chronionym na podstawie przepisów krajowych i unijnych. Zabraniają one m.in. umyślnego zabijania, okaleczania czy chwytania tych czworonogów. 

 

 

 

Tekst przeczytany: 886.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/uwaga-na-wilki.html