Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Uwaga na fałszywego wnuczka! 

 

W ostatnich dniach w rejonie Mszany Dolnej doszło do 8 prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych tzw. "metodą na wnuczka". Policjanci ostrzegają, choć  nie ma informacji, żeby kogoś oszukano, ale próby były podjęte. 

 

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych, dzwonili na telefony stacjonarne, żeby trudno było zidentyfikować numery telefonów. Scenariusz zwykle jest taki sam: dzwoni kobieta lub mężczyzna podając się za wnuka i informuje, że jest w tarapatach np. miał wypadek i potrzebuje natychmiast pieniędzy. 

 

Podają się za wnuka lub wnuczkę, informując, że miał wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje gotówki. Później prosi o pieniądze, po które zgłosi się jego kolega. W tych przypadkach chodzi o niemałe pieniądze, bo oszuści próbowali wyłudzić od 40 do nawet 80 tys. złotych. 

 

Każda osoba, która znajdzie się w podobnej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych. Dlatego najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust i upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia.

 

 

 Na prośbę Pani Komendant Policji apelujemy do wszystkich,
aby uczulać osoby starsze na próby takich oszustw w naszej okolicy.


 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 2117.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/uwaga-na-falszywego-wnuczka.html