Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Układy z aniołami - wernisaż Majki Jasek w Bibliotece 

 

Loading ....

Takiej ilości gości dawno nie było w Bibliotece, wszyscy którzy się pojawili byli zaskoczeni oprawą, jaką miał ten wyjątkowy wernisaż. Pojawili się muzycy z zespołu "Handy Cap" z Harbutowic, artyści z gminy Wiśniowa, bo stamtąd pochodzi nasza artystka. Dokładnie z Lipnika, ale w tym wypadku takie szczegóły nie miały znaczenia, wszyscy zaproszeni z tamtej okolicy byli pod ogromnym wrażeniem  naszej zagórzańskiej gościnności.

 

Loading ....

Spotkanie z Majką, bo tak zwracają się do niej przyjaciele było wyjątkowe pod każdym względem. Widać, że potrafi skupić wokół siebie nietuzinkowych przyjaciół, którzy opisali ją jako postać, która musi mieć niesamowite wsparcie z samej góry. Nie dość, że przepięknie maluje, pisze wiersze, to ma taki charakter, że radość i optymizm przyćmiewa ciemne strony jej choroby.

 

Loading ....

To również przyjaciele z warsztatów terapeutycznych przeczytali kilka jej utworów z tomika wierszy "Nieśmiało szeptane". Właśnie tam, na warsztatach terapii zajęciowej Majka po raz pierwszy sięgnęła po pędzel i jak zaczęła, nie może przestać. Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło jej realizować się artystycznie, pisać, podróżować oraz poznawać interesujących ludzi. Jej wielką pasją jest także malowanie, na co narzekają ci, którzy się z nią przyjaźnią.

 

Loading ....

Często nie ma czasu "pogadać" przez internet, bo ma pomysł na anioła, który szybko musi pojawić się na desce. Często wystarczy jej chwila, a już wie w jakim kierunku ma poprowadzić pędzel – tak było gdy odebrała kolejną dostawę desek na swoje obrazki, niektóre jeszcze nie oczyszczone z kory... Idealnie je wykorzystała malując Madonny. Innym razem ktoś przywiózł pięknie oczyszczone falami Adriatyku kamienie z Chorwacji. Jakie wyszły z tego cudowności! Warto wybrać się do Miejskiej Biblioteki, obejrzeć prace Majki. Gorąco zachęcamy!

 

Loading ....

 

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wenisażu!

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Myślenicach – relacja z wernisażu:  TUTAJ     

 

i podziękowanie TUTAJ

 

Relacja z wernisażu – tv28 - TUTAJ

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1391.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/uklady-z-aniolami-wernisaz-majki-jasek-w-bibliotece.html