Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Sukcesy w Podegrodziu   

 

 

Tradycyjny przegląd dorobku ludowego muzykowania i śpiewu – XXX "Druzbacka" zakończyła się sukcesami dla naszych lokalnych zespołów. Główną nagrodę - Złote Basy - w kategorii muzyk i kapel ludowych, zdobyła "Kapela ze Mszany" im. Stanisława Ciężadlika i Józefa Krzysztofa pod kierownictwem Andrzeja Ciężadlika.

"Kapela ze Mszany" wystąpiła w składzie: Tobiasz Krzysztof - prym, (Mszana Górna), Andrzej Ciężadlik - sekund (Mszana Dolna), Tadeusz Cięzadlik - sekund (Mszana Dolna) i Patryk Grzędziak (Mszana Górna). Kapela powstała aby kontynuować tradycje wspólnego zagórzańskiego muzykowania. Wysokie miejsca zajęli też inni reprezentanci naszego regionu. W kategorii Instrumentalistów dorosłych I miejsce zajął Andrzej Krzysztofiak z Koniny, a w młodzieżowej I miejsce zajął Karol Adamczyk z Poręby Wielkiej, a II miejsce Tomasz Łabuz.

 

Loading ....


W kategorii Śpiewu Solowego wśród dorosłych II miejsce zajęła Barbara Stożek z Mszany Dolnej, a w młodzieżowej Małgorzata Cieżak z Mszany Dolnej i Urszula Łabuz z Mszany Dolnej były trzecie. W konkursie Mistrz i Uczeń II miejsce zajął Jakub Rusiecki z Rabki Zdroju z uczennicą Marią Adamczyk, a III - Bronisław Kaczor z Poręby Wielkiej z uczniami: Marcinem Kaczorem i Konradem Kowalczykiem oraz Barbara Stożek z Mszany Dolnej z uczennicą Natalią Kościelniak. Mali Łostowianie podzieleni na grupę dziecięcą i młodzieżową  w kategorii Muzyka zajęli pierwsze miejsca.

 

Loading ....

 

Przegląd w Podegrodziu cieszy się od lat dużym powodzeniem, a konkursowi towarzyszą zajęcia warsztatowe. Celem tej imprezy jest ożywienie  tradycyjnego muzykowania, przybliżenie młodemu pokoleniu kultury ludowej, popularyzacja twórczości artystycznej, budowanie pokoleniowych i regionalnych więzi. Patrząc na listę wyróżnionych możemy śmiało potwierdzić, że w naszej okolicy talentów w tej dziedzinie mamy sporo. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
 

 

Red. i foto:

www.gorce24.pl

 

Tekst przeczytany: 1290.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/sukcesy-w-podegrodziu.html