Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Strażacy u Czarnej Madonny 

 

 

Loading ....

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka pod dyrekcją Piotra Rataja po raz dziewiętnasty zagrała na Jasnej Górze. Kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry zabrzmiały w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w środę - 6 stycznia. Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy - dotarło dziewieć autokarów i kilkanaście samochodów prywatnych z pielgrzymami, w sumie ponad 500 osób.

 

Loading ....

W modlitwie uczestniczyli także burmistrz Mszany Dolnej Józef Kowalczyk; ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii św. Michała Archanioła oraz ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. Orkiestra w takiej ilości na Jasnej Górze zawsze wywołuje poruszenie i duże zainteresowanie. Tak jak zagórzańskie kolędy, które spotykane są w tylko naszym regionie a wyśpiewane w Częstochowie nabierają niespotykanej mocy.

 

Loading ....

O godz. 11.00 w bazylice wierni wspólnie uczestniczyli we mszy św. pod przewodnictwem ks. inf. Franciszka Kołacza z Mszany Dolnej. Słowa powitania skierował o. Marcin Ciechanowski, paulin: „Mamy dzisiaj gości niecodziennych, a w zasadzie corocznych, bo co roku o tej porze przyjeżdżają do nas bracia i siostry ze swoimi pasterzami z Mszany Dolnej i Piekiełka”. Po Eucharystii pielgrzymi przeszli kolędując przed bazylikę i do szopki jasnogórskiej.


 

Loading ....

Red.


na podstawie:
Biura Prasowego Jasnej Góry
 

fot. Marek Kępiński

 

Tekst przeczytany: 1438.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/strazacy-u-czarnej-madonny.html