Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Zakończył się trwający od wiosny generalny i najbardziej oczekiwany przez wszystkich remont ul. Starowiejskiej. Odbudowana w ramach NPPDL jedna z najdłuższych ulic miejskich oferuje od minionej soboty (24 września) nową nawierzchnię bitumiczną na długości 1600 metrów i chodniki po obu swoich stronach. Cała ul. Starowiejska to 2,3 km drogi wygodnej, bezpiecznej i wreszcie bez dziur. Ulica jest również oświetlona i stanowi alternatywę wraz z wyremontowaną w roku ubiegłym ul. Spadochroniarzy, dla zakorkowanej, szczególnie w wekendy ul.Krakowskiej.

 

Loading ....

 

Jedynym zmartwieniem mogą być kierowcy, którzy Starowiejską będą mylić z torem wyścigowym. Nie będzie dla nich pobłażania - już w sobotę rejon ten był patrolowany przez policjantów limanowskiej drogówki wyposażonych w radar. Kontrole szybkości na tej ulicy będą bardzo częste i na litość nie ma co liczyć. Okolica jest bowiem bardzo zurbanizowana. Obie strony ulicy są zabudowane domami i budynkami gospodarczymi.

 

Loading ....

 

Tu o każdej porze dnia można spotkać dzieci podążające do szkoły nr 1, ale i krowy, maszyny rolnicze i ciągniki nie są tu rzadkością.  Przy tej ulicy zlokalizowane jest największe osiedle mieszkaniowe, gdzie mieszka sporo młodych małżeństw z dziećmi. Obustronny chodnik będzie zachęcał do spacerów z dziećmi - kierowcy zatem muszą mieć oczy "dookoła" głowy, a jazda z szybkością wyższą niż 50km/h będzie bardzo ostro karana.

 

Loading ....


W "cieniu" ul. Starowiejskiej równolegle realizowana była odbudowa drugiej części ul. J. Tolińskiego, tej biegnącej do osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Podhalan. Mocno sfatygowana droga ma dziś nową nawierzchnię asfaltową i chodnik po jednej stronie, z którego zniknęły  słupy i hydrant z wodą.  To nie koniec drogowych inwestycji w naszym mieście - po drugiej stronie Mszanki od poniedziałku (26 września) trwa remont 200 metrowego najbardziej zniszczonego odcinka ul. Słonecznej.

 

Loading ....

 

Nowa nawierzchnia i odwodnienie poprawi z pewnością komfort jazdy mieszkańców, którzy z tej drogi korzystają na codzień. Nie unikniemy kłopotów, jak to przy remoncie. Już od dziś (wtorek 27 września) od godziny 17-18 nie przejedziemy tą ulicą samochodami ważącymi więcej niż 2,5 t. Prosimy, by stosować się do tymczasowej organizacji ruchu na tej ulicy. Innego wyjścia nie ma.  Ale jeśli mieszkańcy ul. Starowiejskiej przetrzymali prawie półroczny "paraliż komunikacyjny" i wszechobecny kurz, to ci mieszkający na Słonecznej z trwającym kilka dni remontem nie powinni mieć kłopotów. Wszystkich, którym prowadzone prace remontowe dały się we znaki, przepraszamy i prosimy by uwierzyli, że te prace poprawią  nasze życie. Jeśli Polska jest w budowie, to i Mszana Dolna nie może być tu wyjątkiem - u nas również jest budowa!

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1215.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/starowiejska-wreszcie-otwarta-tolinskiego-dokonczona-sloneczna-chwilami-zamknieta.html