Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Spotkanie w sprawie projektu kanalizacji 

 

 

Loading ....

25 listopada w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna  odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Słonecznej i części ul. Spadochroniarzy w sprawie realizacji projektu pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Mszanie Dolnej w rejonie ul. Słonecznej wraz z przyległymi”. Na spotkaniu projektanci z Pracowni Projektowej Tadeusza Szafrańskiego wykonująca projekt na zlecenie spółki Górna Raba przedstawili wstępną koncepcję przebiegu projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej oraz planowane do zastosowania rozwiązania techniczne.  Obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta przedstawił możliwości realizacji kanalizacji w tym rejonie i wyjaśnił dlaczego nie cała ulica Spadochroniarzy jest ujęta.

 

Loading ....

Ta część kanalizacji może być realizowana bez konieczności budowy przepompowni z uwagi na fakt, że studzienka po drugiej stronie rzeki Mszanki zlokalizowana w ul. Kopernika jest na tyle głęboka, że pozwoli wykonać kanalizację ze spływem grawitacyjnym. Następnie zabrał głos Sekretarz Miasta Antoni Róg i wyjaśnił dlaczego tak ważne jest by mieszkańcy wyrazili zgodę na projektowany przebieg tarasy.  

Na tym spotkaniu mieszkańcy mogli również dokonać ewentualnych poprawek w projekcie ze szczególnym uwzględnieniem usytuowania sięgaczy kanalizacyjnych w obrębie swoich nieruchomości. Przedstawili również propozycję zmiany trasy tak, by można było jeszcze więcej domów podłączyć.

Projektanci umówili się na spotkanie w terenie by również te zaproponowane rozwiązania sprawdzić i ewentualnie dokonać zmiany trasy przebiegu kanalizacji. Zamierzeniem naszym jest rozpoczęcie tej inwestycji w II kwartale 2017 roku.

Po wykonaniu tej kanalizacji znacznie poprawi się jakość wody w studniach zlokalizowanych na brzegu rzeki Mszanki będących ujęciem wody dla stacji uzdatniania wody przy stadionie.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 1478.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/spotkanie-w-sprawie-projektu-kanalizacji.html