Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Rachela młodą mistrzynią psychologii  

 

W sobotę, 9 kwietnia w Warszawie odbył się Wielki Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Psychologicznego, w którym wzięła maturzystka z Zespołu Szkół nr 1, Rachela Antosz-Rekucka. Tegoroczny, VIII już Turniej trwał od października 2015 do kwietnia 2016 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, honorowy patronat nad nim objęła Minister Edukacji Narodowej. Uczestnicy Turnieju poznają fachową literaturę psychologiczną, zgłębiają serię wybranych artykułów zamieszczanych  w psychologicznym miesięczniku „Charaktery” oraz wymagane regulaminem pozycje naukowe dotyczące współczesnych badań  psychologicznych. Ósmego marca odbyły się eliminacje ogólnopolskie Turnieju w formie obszernych testów sprawdzających wiedzę i orientację w powyższym zakresie –  nasza maturzystka uzyskała w nich najwyższy wynik w kraju! Rachela do finału zakwalifikowała się kolejny rok z rzędu, jednak  w ubiegłym roku musiała z niego zrezygnować, gdyż termin pokrywał się z finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Teologicznej, w której zresztą stanęła na podium. W finale Turnieju wzięło udział 101 z ponad 2 tysięcy uczestników, z blisko 300 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy w eliminacjach uzyskali najwyższą punktację.

 

Loading ....

Rachela w finale potwierdziła swoją klasę: świetnie poradziła sobie zarówno w części pisemnej, w której wszyscy finaliści rozwiązywali test wiedzy psychologicznej,  jak i w ścisłym finale ustnym, do którego weszło 10 osób z najlepszymi rezultatami z testu – wśród nich Rachela. Uczestnicy losowali pytania z 2 zakresów: „Warsztat kreatywnego myślenia” oraz „Psychologia i życie” i prezentowali swoją wiedzę oraz własne przemyślenia na wskazany temat przed komisją konkursową. Jury „z uwagi na niezwykle wysoki poziom przygotowania tegorocznych finalistów” – jak napisano w werdykcie – wyłoniło trójkę równorzędnych zwycięzców Turnieju, a w ich gronie Rachelę oraz dodatkowo wyróżnionego czwartego finalistę. Laureaci otrzymali roczne stypendia w wysokości 3000 zł, za wyróżnienie 1000 zł. Zostali także obdarowani pakietami kilkunastu specjalistycznych, psychologicznych książek ufundowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN i Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, z których w zasadzie można stworzyć małą tematyczną bibliotekę.

 

Loading ....

Turniej Psychologiczny jest jedyną tego typu ogólnopolską rywalizacją dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o bardzo wysokiej randze. Partnerami naukowymi są: Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Psychologii Stosowanej PTP, Uniwersytet Humanistyczno-społeczny SWPS, Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. J. Tischnera, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Instytut Psychologii Zdrowia UKSW w Warszawie, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Organizatorem jest redakcja pisma psychologicznego „Charaktery”, na portalu którego można poczytać więcej na ten temat, m.in. w artykule „Młodzi mistrzowie psychologii”. Podczas Turnieju odbyły się również warsztaty dla uczniów i nauczycieli, zorganizowane przez Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Warszawski. Opiekunką Racheli w turniejowych zmaganiach była mgr Kinga Antosz, polonistka i nauczyciel wiedzy i kulturze w naszym LO.
 

 

 

red. i foto: materiały ZS nr 1

 

 

Tekst przeczytany: 1251.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/rachela-mloda-mistrzynia-psychologii.html