Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

Proszę Państwa, oto Miś... Miś jest bardzo grzeczny dziś... My wiemy, że wszystkie misie, które odwiedziły w miniony piątek Miejskie Przedszkole nr 2 były bardzo grzeczne. Razem z naszymi maluchami misie świętowały - 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przedszkolu uroczystość ta została zorganizowana po raz pierwszy. Do tej akcji zainspirowały nas maluchy właśnie, które często przynoszą swoje misie do przedszkola, opowiadają o nich, chętnie bawią się nimi i... nie chcą się z nimi rozstawać. Tego dnia do przedszkola każde dziecko przyszło ze swoim ukochanym misiem. Były takie, które przerastały o głowę swoich właścicieli, takie, które mieściły się w kieszeni, te od "usypiania", te od "przytulania" i te "od sekretów" - wszystkie pięknie prezentowały się siedząc na dywanie razem z dziećmi.

 

Loading ....

 

Przedszkolaki dowiedziały się, że właśnie w piątek obchodzone 109 urodziny Misia, poznały historię powstania pluszowego misia, jak również powiedziały swoim pluszakom, jak bardzo je kochają. Była też rozmowa na temat książek i filmów, których bohaterami są misie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały fragmentu „Kubusia Puchatka” i obejrzały film o "Misiu Uszatku". Po projekcji wszyscy bawili się w kole przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz śpiewanej rymowance: "Misiu, misiu, pokaż łapki, misiu, misiu załóż klapki, misiu, misiu obróć się, misiu, misiu wybierz mnie!". Po wesołych harcach dzieci z uwagą wysłuchały informacji o pierwowzorze pluszowego misia- niedźwiedziu. Dowiedziały się jakie niedźwiedzie żyją na świecie, co lubią jeść, jakie są ich obyczaje. Wiadomości te były bardzo przydatne podczas konkursów i zagadek „Misie i niedźwiadki”. Wszyscy bezbłędnie odpowiadali na pytania. Każde dziecko dostało na pamiątkę obrazek do pokolorowania, a wspólnie wykonaliśmy „portret Pluszowego Misia”. 

 

Loading ....

 

Następną zabawą była „parada misiów”. Przedszkolaki z dumą spacerowały ulicami miasta Mszana Dolna ze swoimi ulubieńcami.Spotkanie w dniu Pluszowego Misia miało wiele wartości poznawczych i wychowawczych. Dzieci poznały nowe piosenki, zabawy, wartościowe pozycje książkowe i ich bohaterów. Zdobyły wiadomości o niedźwiedziach żyjących na całym świecie, ich wyglądzie, zwyczajach. Zabawy z misiami były miłym i radosnym przeżyciem, budzącym wiele pozytywnych emocji. Dzieci były aktywne, doskonale współpracowały ze  sobą, z wielkim zainteresowaniem słuchały, uczyły się świetnie się przy tym bawiąc. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo" udany. Pozytywna ocena zajęć wystawiona przez dzieci, panią dyrektor i nauczycielki zachęciła nas do podejmowania kolejnych tego typu inicjatyw. Dzień Pluszowego Misia zagości na stałe w kalendarzu naszych przedszkolnych uroczystości.

 

Loading ....

 

 

tekst i foto: Przedszkole Miejskie nr 2
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1793.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/prosze-panstwa-oto-mis.html