Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

Ponad 300 plastikowych krzesełek podarował na Miejski Stadion KS Turbacz wójt gminy Mszana Dolna Tadeusz Patalita - od ponad roku "uprzykrzał" wójtowe życie Prezes mszańskiego klubu Władysław Szczypka, który przy każdej nadarzającej się okazji błagał, prosił i pewnie nalegał, używając różnych argumentów i forteli, by pula plastikowych fotelików ze stadionu krakowskiej Wisły będąca w gestii wójta Patality, trafiła na mszański stadion.

 

Loading ....
W roku ubiegłym nasze starania o krzesełka z remontowanych trybun stadionu Białej Gwiazdy zakończyły się powodzeniem - Jackowi Majchrowskiemu, prezydentowi Krakowa, osobiście podziękował burmistrz Tadeusz Filipiak. By plastikowe foteliki trafiły na mszański stadion troszczyła się też nasza rodaczka, Barbara Janik - bliska współpracowniczka prezydenta Krakowa. Wtedy jednak podarowanych fotelików wystarczyło na dwa sektory - pukaliśmy do wszystkich możliwych drzwi, ale wszędzie słyszeliśmy odpowiedź, że więcej krzesełek już nie ma - wszystko zostało rozdysponowane. Wiedzieliśmy, że wójt Patalita dysponuje interesującą nas ilością niebieskich fotelików, stąd determinacja, by wójta-sąsiada przekonać.

 

Loading ....
I udało się!  Dziś mszański stadion dysponuje trzema sektorami, w których na wygodnych niebieskich fotelikach może zasiąść  1600 widzów imprez sportowych i kultularnych. Koszty montażu siedzisk pokrył Urząd Miasta, zaś całą logistyką operacji dowodził Paweł Szczypka, właściciel mszańskiej firmy PABU - foteliki trzeba było przetransportować z gminnych magazynów, następnie każdy musiał być wyczyszczony i umyty. Tak przygotowane przetransportowano na stadion. Po raz pierwszy zostaną poddane egzaminowi już w najbliższy weekend - na koncercie Elektrycznych Gitar i podczas wielu innych atrakcji święta naszego miasta - DNI MSZANY DOLNEJ, będziemy mogli wygodnie usiąść i uczestniczyć w tym, co będzię się działo na płycie stadionu.

Red.      

 

Tekst przeczytany: 1692.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/prezent-od-wojta.html