Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2024r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Dziś w miejscu, gdzie 27 maja roku 2009 nowosądecka CHEMOBUDOWA ustawiała swoje kontenery dla pracowników i kierownictwa budowy miejskiej hali w Mszanie Dolnej, kiełkuje wiosenna trawa. Trwają prace ogrodnicze - sadzone są krzewy i drzewa iglaste. Ukończony też został montaż ogrodzenia szkoły. Po CHEMOBUDOWIE, ani śladu - zrobili swoje i poszli sobie, powie ktoś. Choć fizycznie firmy już nie ma, sporadycznie pojawia się też kierujący od początku pracami inż. Bogusław Łagocki, to jednak ŚLAD i to jaki pozostał! Obiekt budzi podziw przyjeżdżających do Mszany Dolnej na zawody sportowe uczniów i nauczycieli z ościennych gmin. Cacko, mówią o nowej hali wójtowie i burmistrzowie. Nowoczesny i odważny projekt krakowskiego zespołu architektów z Pracowni Architektonicznej ARCHIKON i znakomity realizator, czyli nowosądecki oddział krakowskiego Przedsiębiorstwa CHEMOBUDOWA, dały taki rezultat. Mamy największą i nie boimy się powiedzieć, że chyba najładniejszą pełnowymiarową i bardzo funkcjonalną halę w powiecie limanowskim?

 

Loading ....



Podobnie, jak przy innych inwestycjach w naszym mieście, własnych środków byłoby za mało, żeby hala mogła powstać. Ale od czego są środki unijne ? Kiedy zrodził się pomysł budowy pełnowymiarowego obiektu, wielu pukało się w czoło, byli i tacy, którzy zarzucali, że zajęcia na nowej hali źle wpłyną na młodzież, bo ...... wielki dach i ściany pozbawią dziewczęta i chłopców świeżego powietrza i słońca ! Inni zaś narzekali na wysoki koszt budowy obiektu i przeliczali wydane złotówki na kilometry dróg i chodników w mieście, zapominając, że UE "znaczy" pieniądze, czyli pozyskanych złotówek na drogi nie można przeznaczyć na halę, a tych z hali na ścieżkę rowerową np. Pozostaje jeszcze tzw "wkład własny" - zgoda, ale czy byłoby rozsądnym rezygnować np. z 70% dofinansowania rewitalizacji miasta, która dzieje się właśnie na naszych oczach, albo odrzucić 50% wkładu zewnętrznego do remontu ul. Starowiejskiej, a w końcu zrezygnować z prawie 3 mln zł dofinansowania budowy hali, tylko dlatego, że o resztę musimy postarać się sami?

 

Loading ....

 

Gdyby Samorząd naszego miasta w kadencji 2006-2010 tak zachowawczo postąpił, dziś narzekalibyśmy na te same bolączki, co w latach poprzednich, a więc na nasze ulice: Starowiejską i Kopernika, Marka i Ogrodową, Matejki, Spadochroniarzy  i Tolińskiego, a także  braki w infrastrukturze sportowej. Dziś po wymienionych zdanie wyżej ulicach jeździmy z przyjemnością (oprócz Starowiejskiej) zaś bazy sportowej mogą nam pozazdrościć niejedni - ORLIK, pełnowymiarowa hala sportowa i dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią (przy obu szkołach). Warto więc korzystać ze środków pozabudżetowychn nie tylko unijnych, bo ich strumień nie będzie trwał w nieskończoność, a to co zostało zrobione w naszym mieście pozostanie dla tych i kolejnych  pokoleń.

 

Loading ....

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1566.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/po-chemobudowie-ani-sladu.html