Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Pielgrzymka wyruszyła  

 

 

Loading ....

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła już z naszego miasta. Zapisy dla niezdecydowanych możliwe były jeszcze do niedzieli, a we wtorek, 4 sierpnia od rana na Rynku pielgrzymi nadawali swe bagaże a potem wzięli udział we mszy św. w kościele Św. Michała Archanioła.

 

Loading ....

Potem około godz. 10.00 pod opieką Policji i Straży Miejskiej ulicami naszego przeszła pielgrzymka, żegnana pozdrowieniami. Na całą drogę życzono wytrwałości i mało uciążliwej pogody, w najbliższym czasie zapowiadane są dość wysokie temperatury.

 

Loading ....

Upał szczególnie daje się we znaki, kiedy maszeruje się asfaltowymi drogami. Na trasie do Myślenic z przystankiem w Kasince Małej zatrzymali się jeszcze w Parafii Miłosiedzia Bożego, tam Proboszcz Tadeusz Mrowiec udzielił naszym pielgrzymom błogosławieństwa i wszystkich pokropił zimną wodą święconą.

 

Loading ....

Pielgrzymi mają do Częstochowy dotrzeć 11 sierpnia, można ich przywitać zapisując się na wyjazd na Jasną Górę. Autobus wyjeżdża we wtorek o godz. 12.00 z parkingu za Urzędem Gminy. Zapisy trwają do niedzieli - 9 sierpnia.

 

Loading ....

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1799.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/pielgrzymka-wyruszyla.html