Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

Otworzyli serca, tak jak swoje spiżarnie 

 

Loading ....

Turniej Charytatywny dla Ani Wacławik, który zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 w sobotę 23 marca cieszył się ogromną popularnością. Był to jeden z pomysłów by wspomóc zbiórkę pieniędzy na tak potrzebną operację, która pozwoliłaby usamodzielnić się Ani. Od momentu ogłoszenia akcji trwają internetowe licytacje przeróżnych przedmiotów i usług.

 

Loading ....

Odbyły się już zbiórki pieniędzy przy naszych parafiach, a do pomocy dołączyła się również Dyrekcja, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, którzy przy okazji zbiórki przy Parafii Miłosierdzia Bożego rozdawali domowe babeczki. Kwota, która jest potrzebna na przeprowadzenie kilku operacji jest nie mała, więc Szkoła Podstawowa ogłaszając zbiórkę pieniędzy zwróciła się również o pomoc również w podsyłaniu pomysłów, jak taką zbiórkę uatrakcyjnić.

 

Loading ....

Pomysł na Turniej Charytatywny padł ze strony Grzegorza Szynalika, nauczyciela wychowania fizycznego w SP 1, a równocześnie Prezesa Klubu Sportowego Turbacz. Na zaproszenie do sportowych zmagań na szczytny cel odpowiedziało dziesięć drużyn, a reszta potoczyła się już dalej jak lawina. Rozgrywki pomiędzy poszczególnymi drużynami toczyły się na hali sportowej, a na małej sali zorganizowano kiermasz. Ciasta, słodkości, domowe wypieki, wędliny, morze przetworów: od dżemów, soków, konfitur po ogórki, grzybki czy smalec…

 

Loading ....

Pojawiły się też dekoracje świąteczne, kartki wielkanocne, drewniane ozdoby i biżuteria. Na sali koncertowały również zespoły Tacy Sami i Nautilius oraz Orkiestra Dęta OSP z Rabki Zdroju. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Foto Budka. Turniej trwał do późnych godzin wieczornych, najlepsze drużyny odbierały puchary z rąk Pani  Burmistrz Anny Pękały, Ewy Kozickiej reprezentującej Radę Rodziców oraz Pani Anny Górskiej Dyrektor Szkoły. Pierwsze miejsce wywalczyli Orkan Niedźwiedź II, drugie drużyna Wojtas i trzecie zajęli zawodnicy z Dream Team – ale tak naprawdę wszystkim drużynom gorąco dziękujemy za udział i zaangażowanie. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy wsparli tą szlachetną akcję i przyczynili się do zebrania fantastycznej sumy pieniędzy.

 

Loading ....

 

P O D Z I Ę K O W A N I A

 

„Gramy dla Ani! Turniej Charytatywny Piłki Nożnej” wraz z kiermaszem zakończył się świetnym wynikiem: zebraliśmy 18 743 złote  i 12 euro.

Za organizację tego przedsięwzięcia składamy gorące podziękowania Panu Grzegorzowi  Szynalikowi -  nauczycielowi  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej,  Prezesowi  KS Turbacz. To dzięki jego staraniom aż 10 drużyn wzięło udział w rozgrywkach sportowych oraz wspomogło finansowo akcję.

 

 

Loading ....


Dziękujemy drużynom: Charpagany, Dobre Chłopaki, Dream Team, KS Turbacz, Orkan Niedźwiedź, Orkan Niedźwiedź II, OSP Mszana Dolna, Witów Mszana Górna, Wojtas, ZSTI.  

      

Opiekę medyczną nad zawodnikami i uczestnikami zabawy sprawował  lekarz medycyny Pan Waldemar Siwiec.             

 

Nie zabrakło licznych atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych gości. „Spiżarenka Aneczki” – przyciągała smakami, zapachami, ozdobami  i muzyką, a wszystko odbywało się  pod czujnym okiem Pani Joanny Bierowiec z Rady Rodziców. „Spiżarenkę Aneczki”, w której znalazło się mnóstwo  smaków lata, zamkniętych w dekoracyjnych  słoikach,  przynieśli na sprzedaż rodzice, pracownicy szkoły oraz inne zaprzyjaźnione osoby.

 

Loading ....

Szczególne podziękowania kierujemy  dla  Pani  Joanny  Bierowiec za koordynowanie całego kiermaszu, zaproszenie  zespołów muzycznych oraz pozyskanie sponsorów. Wraz  z pomocą  Rodziców  i Pana Janusza Dudzika  wszystko zostało dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Muzyka, smaczne potrawy i barwne dekoracje sprzyjały całemu wydarzeniu.

                                                                               
Produkty do degustacji przekazali lokalni przedsiębiorcy:
Cukiernia Jania z Kasiny Wielkiej,
Piekarnia GS z Mszany Dolnej,
Dom Weselny „Oberwanka”,
Ośrodek „Słoneczny” Krystyna i Stefan Kaleta,
Firma Zając Piotr EKO-OWOC,
Zakłady mięsne:  Cichański,  KUS z Wiśniowej,  MARKAM,  MOTAK, NAPORA,  PCD SALAMI

 

Loading ....Przepiękne  świąteczne ozdoby przygotowali i ofiarowali  na kiermasz:
KGW  „Paradne Gosposie z Kasinki Małej”,  
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wraz z opiekunem Panem Adamem  Wietrzykiem,                                                                                                   
Uczniowie SP1 z Mszany Dolnej pod kierunkiem Pani Doroty Wańczyk,
Pani Dorota  Krzysztofiak  
oraz  Państwo Elżbieta i Kazimierz Stożkowie

Domowe ciasta, pieczywo  i przygotowane przekąski wszystkim bardzo smakowały. To dzięki wielu fantastycznym  osobom mogliśmy ich skosztować.  Dziękujemy:
Pracownikom Urzędu Pocztowego w Mszanie Dolnej,  
Nauczycielkom  SP1 z Mszany Dolnej,
a także wielu innym  Darczyńcom

 

Loading ....


Imprezę swoimi koncertami uświetniły zespoły:
Tacy Sami, Nautilius, oraz Orkiestra Dęta Osp z Rabki Zdroju

Dużą atrakcją szczególnie dla młodzieży i dzieci były zdjęcia wykonane przez firmę  „Party z Budką”. Dziękujemy Panu Mateuszowi Stożkowi, Krystianowi Prusakowi i Łukaszowi Krzanowi. Zdjęcia w zabawnych przebraniach i pozach  oraz  foto – obraz był dla Ani wyjątkowym prezentem.                                                 

Nasi uczniowie, także włączyli się do akcji. Przygotowali dekorację  sali, plakietki dla obsługi oraz dzielnie zajęli się sprzedażą biżuterii podarowanej  przez Panią Grażynę Róg z ZSTI.
                                                                            
Uczennice Technikum Organizacji  Reklamy  z ZSTI wraz z Panią Agnieszką Biel-Habiedą  zaprojektowały i wykonały ozdoby do „Spiżarni Aneczki”. Uczeń Damian Mrózek, również z ZSTI, opracował  plakat imprezy  oraz  kontrolował prawidłowość rozgrywek  w czasie trwania turnieju.

Pyszny, gorący  bigos,  dzięki sponsorom,  przygotowała dla uczestników turnieju Pani Izabela Dziedzina - szefowa  szkolnej kuchni  wraz ze  swoim  zespołem.


Bez TV28  nie byłoby tylu informacji   o naszych przedsięwzięciach oraz relacji z imprezy. Pani Monika Antosz-Grodzicka i Pan Paweł Grab czyli TV28! To od Was wszystko się zaczęło.

Osoby i firmy bezinteresownie  zaangażowane w organizację imprezy to:                         
FHU TAXI – Robert Kołodziej,
F.H.U. Team ,
Firma MILBART – Piotr Krzysztofiak,
Firma APIS z Rabki – Zdroju,
Pani Grażyna Wietek – właścicielka sklepu  z artykułami spożywczo-przemysłowymi ,
Firma DEMUR
oraz Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

Składamy  Państwu serdeczne podziękowania  za  podjęty  trud i  przygotowanie. Wiemy, ile pracy zostało włożone w realizację tak dużej imprezy. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce oraz każdy przejaw pomocy i życzliwości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy  przychodzili całymi rodzinami i zapełniali puszki. Dziękujemy  Pani Burmistrz  i Radnym Miasta Mszana Dolna oraz Radnym Powiatu Limanowskiego za aktywny udział w imprezie.  

Dzięki Waszemu wsparciu z każdym  krokiem zbliżamy się do zmniejszenia tej ogromnej  kwoty potrzebnej na operację Ani.      

 

 

W tym dniu wszyscy byliśmy potrzebni.  Dziękujemy.


          
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1

Rodzice Ani Wacławik

Koordynatorzy Akcji

Tekst przeczytany: 690.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/otworzyli-serca-tak-jak-swoje-spizarnie.html