Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Oni biegają, biegaj z nimi! 

 

Choć działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury sekcja biegów Górskich i Długodystansowych nie jest w stanie nas niczym zaskoczyć – praktycznie na każdym wyjazdowym biegu stają na podium i przywożą najlepsze trofea, to w ostatnim czasie głośno było o Janie Wydrze. Już po raz siódmy wygrał bieg górski XI Regatta Gorce Maraton. Pokonał 40 km przemierzając Gorce od Krościenka nad Dunajcem do Nowego Targu - Człowiek torpeda! Z kolei Zygmunt Łyżnicki, który upodobał sobie słowackie biegi, ostatnio miał bardzo ciekwą trasę w ramach biegu Run Tour w czeskiej Ostravie po nieczynnej fabryce. Tam też nie miał sobie równych – I miejsce w kategorii M60.

 

Loading ....


Bieganie staje się bardzo popularne - coraz głośniej o pochodzącej z Mszany Kindze Pachurze, która walczy na naprawdę trudnych górskich trasach, ostatnio razem z Robertem Dudzikiem pokazali się na podium na pierwszych miejscach pod Babią Górą końcąc Sky Maraton. Robert zajął I miejsce w kategorii Babia x 3, Kinga I miejsce Babia x 1. Dobrze radzi sobie Team Bio-Reh, czyli Alicja i Marcin Zarzycki. Ich pierwsze starty to miejsca w pierwszych dziesiątkach i na pewno na tym nie poprzestaną. Nie wykluczone, że nie tylko o nich usłyszymy coś więcej.

 

Loading ....


Mszana biegaczami stoi – można pozwolić sobie na takie stwierdzenie, bo obserwujemy to po stałych imprezach takich jak "Polska Biega". Ostatnie edycje organizowane w parku miejskim przekroczyły setkę uczestników. Zeszłotygodniowy bieg z odlbaskami to około 140 uczestników. Popołudniami czy wieczorami w Mszanie można spotkać biegaczy na każdym kroku. Niektórzy bardzo profesjonalnie przygotowani, niektórzy rekreacyjnie i bez analizy wyników. Jednak gdyby ktoś rzeczywiście chciał sprawdzić swoje możliwości – zapraszamy do naszego parku.

 

Loading ....

To tam, Zygmunt Łyżnicki wytyczył swoją "piątkę" po parkowych alejkach. Po swoich obserwacjach stwierdził, że park do biegów nadaje się idealnie, jest do późna oświetlony, wyasfaltowana trasa biegowa nie naraża na kontuzje i jest bezpieczna dla biegacza – nie ma on kontaktu z samochodami. Przy wparciu MOK powstały szablony wyznaczające dystanse i od jakiegoś czasu można próbować swoich sił na 5 km, a nawet 5,53...

 

Inauguracja tej biegowej trasy już za nami - W październiku zapraszamy wszystkich chętnych, w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnych biegów!

Zdjęcia z piątkowego biegu (25.09.2015) - zobacz TUTAJ

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1415.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/oni-biegaja-biegaj-z-nimi.html