Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Śniegu już jest,  zima zawitała do nas z  niedzieli na poniedziałek - z jej skutkami ma też kto walczyć. Rozstrzygnięty został przetarg na zimowe utrzymanie dróg miejskich w naszym mieście. Niespodzianki nie było. O 200 tys. zł przeznaczone na odśnieżanie naszych miejskich dróg i ulic "walczyły" dwie lokalne firmy. I tak za lewobrzeżną część Mszany Dolnej odpowiadać tej zimy będzie Marcin Kuc właściciel Firmy MARKOM z Mszany Górnej (telefony do firmy; 18/ 33 10 398 lub 501 566 644). O właściwy standard miejskich jezdni po stronie prawej naszego miasta zadba Kazimierz Dudzik ; Firma CAT-BUD z Mszany Dolnej. (telefon do kontaktu ; 600 130 802). Łączna długość wszystkich ulic objętych zimową akcją odśnieżania w naszym miasteczku to 40 km 114 metrów, z czego na prawobrzeżnej Mszanie pługi i piaskarki będą mieć w utrzymaniu 19 km i 587 metrów dróg i ulic, zaś po drugiej stronie rz. Mszanka nieco więcej, bo 20 km. i 527 metrów. Podobnie jak w latach ubiegłych miejskie drogi są podzielone na dwie kategorie. Łącznie w grupie dróg odśnieżanych w pierwszej kolejności jest 33 km i 551 metrów, pozostałe 6 km i 563 metry będą odśnieżane doraźnie po uprzednim powiadomieniu odpowiedzialnych za Akcję Zima 2012/13 funkcjonariuszy Straży Miejskiej - to strażnicy zadysponują konieczny do odśnieżenia takiego odcinka drogi sprzęt.

 

Loading ....

Po raz pierwszy traktory i pługo-piaskarki odśnieżające nasze miasto wyjadą na drogi z zamontowanym systemem GPS w każdym pojeździe - taki był jeden z warunków zamówienia publicznego. Popularna "nawigacja" to w wielu miastach standard od kilku przynajmniej lat. U nas tej zimy GPS zadebiutuje. Obecność systemu navi w każdym pojeździe to gwarancja, że samochód z pługiem, czy traktor przejechał wykazywaną w raportach pracy przez kierowcę ilość kilometrów, to także możliwość bardzo dokładnej lokalizacji zimowego sprzętu w każdej chwili. Jeszcze w roku ubiegłym musieliśmy dzwonić do kierowców lub właścicieli firm i pytać, gdzie są w danej chwili i jaką ulicę odśnieżają ? W tym roku wystarczy zerknąć na monitor komputera, by zorientować się, że pług Firmy CAT-BUD odśnieża np. ul. Matejki, a traktor MARKOMU walczy z zaspami na os. Bołdony. Nie zakładamy nieuczciwości drugiej strony, ale GPS daje i nam, i właścicielom firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie naszych dróg, absolutną pewność co do czasu przeznaczonego na odśnieżanie i ilości przejechanych z pługiem kilometrów.

 

Loading ....

Ale Mszana Dolna to nie tylko drogi miejskie. Miasto przecina sieć dróg innych zarządców i to oni będą odpowiadać za stan tych ulic. I tak ul. Słomka to droga krajowa nr 28 zarządzana przez GDDKiA - o przejezdność jej odcinka w granicach miasta, utrzymanie odpowiedniego standardu chodnika przy niej zlokalizowanego, wzięła na siebie Firma CAT-BUD Kazimierza Dudzika ( w mieście odpowiada za prawą stronę) Również ul. Zakopiańską (to także dr. krajowa nr 28) wraz z chodnikami, tam gdzie są, będą odśnieżać pracownicy CAT-BUD. Kolejna niemiejska droga, to ul. Krakowska, czyli droga wojewódzka nr 968. W granicach naszego miasta za jej właściwy stan wraz z chodnikami, tej zimy odpowiadać będzie Kazimierz Dudzik z Firmy CAT-BUD. Ul. Orkana od skrzyżowania w centrum miasta po rozjazd na Porębę Wielką i Zabrzeż to także dalszy odcinek dr. wojewódzkiej nr 968 - tu ogłoszony przez ZDW przetarg wygrał zakopiański przedsiębiorca Krzysztof Stachoń - ulica ma być odśnieżona, a chodniki wolne od zwałów śniegu i błota pośniegowego. Jeśli byłoby inaczej można i trzeba alarmować pod podany nr telefonu firmy spod Giewontu; 609 266 309. I ostatni odcinek, za którego utrzymanie samorząd naszego miasta nie ponosi odpowiedzialności - to ul. Orkana, aż po granicę miasta w kierunku Podobina. To droga powiatowa nr 1629 Mszana Dolna - Hucisko. Przetarg na jej utrzymanie wygrała mszańska Firma PABU Pawła Szczypki (telefony do firmy: 18/ 33 19 865 lub 602 500 748 i 606 637 366).

 

Loading ....

Z "zimowego tortu" mały kawałek przypadnie również naszej popularnej "komunalnej" - ZGK zadba o płytę Rynku, alejki w Parku Miejskim, plac targowy nowy (ten z parkingiem) i stary, parkingi przy TESCO i przy ul.Orkana w centrum miasta, ale także parkingi przy szkołach, za Domem Strażaka, drogi wewnętrzne Wspólnot Mieszkaniowych przy ul. Jana Pawła II, deptak na ul. M.M.Kolbego, nowe tereny po rewitalizacji przy ul. Starowiejskiej, doraźnie parking przy cmentarzu i przychodni VITAL-MED.

 

 

WAŻNA INFORMACJA !
Informujemy, że w związku z zamknięciem drogi do os. "BOŁDONY" przy ul. Zakopiańskiej ze względu na istniejące osuwisko w/w droga nie będzie odsnieżana w okesie zimowym 2012 - 2013 r.

 

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 2335.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/odsniezanie-z-nawigacja.html