Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Odeszła Maria Wąchała 

 

W poniedziałek, 24 lipca o godz. 8.20 odeszła do Domu Ojca śp. Maria Wąchała – przeżyła 82 lata. Jednak chyba wszyscy, którzy poznali śp. Marię powiedzą, że żyła za krótko, za szybko, niespodziewanie i bez pożegnania odeszła, a przecież tyle miała planów, tyle nowych pomysłów. Cieszyła się z sukcesów i szczęścia najbliższych, rozwiązywała ich problemy, wspierała i służyła radą, jak umiała najlepiej. A pozostały czas wypełniały obowiązki wobec koleżanek i kolegów-emerytów i rencistów, jak ona sama,  którzy wiedzieli, że na Marysię mogą liczyć zawsze, że nigdy nie odmówi pomocy, napisze podanie, pomoże wypełnić skomplikowane druki, doradzi i wskaże, co jak i gdzie załatwić. Pani Maria urodziła się 8 lutego 1935 roku w Lubomierzu, ale „od zawsze” była mszanianką. To w Mszanie Dolnej wybudowała wspólnie z małżonkiem rodzinny dom, tu przyszli na świat dwaj synowie, tam rodziły się ich wnuczęta. Dom był zawsze otwarty i ciepły, wypełniony gwarem dzieciaków. Zmarła śp. Maria pracowała również długie lata w Urzędzie Miasta i Gminy Mszana Dolna, a po przejściu na zasłużoną emeryturę oddała całą siebie Związkowi Emerytów i Rencistów, do którego należeli nie tylko mieszkańcy miasta, ale i okolicznych miejscowości z gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź.

 

Loading ....

- To dzięki śp. Marii wielu seniorów uczestniczyło w pielgrzymkach i wycieczkach na Jasną Górę, do Lichenia, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Każdego też roku nadarzała się okazja do wspólnej zabawy przy dobrej muzyce, a jesienią przy ognisku, z akordeonem i biesiadnymi piosenkami. Chyba wszyscy zapamiętają autorskie piosenki, które p. Maria na takie okazje przygotowywała i „a capella” wykonywała - wspominają Jej znajomi.

 

Loading ....

Od prawie siedmiu tygodni znajomi żyli nadzieją, że ten wulkan energii, jakim była śp. Maria Wąchała poradzi sobie z nagłą utratą zdrowia. Nikt nie dopuszczał najgorszej myśli. Koleżanki i koledzy modlili się o cud uzdrowienia, prosili Boga, by Maria wróciła do nich. Stało się inaczej. Jak mówi sąsiadka śp. Marii; „nie mogę uwierzyć, że nie spotkamy się już przy dzielącym nas ogrodzeniu, że już nigdy nie porozmawiamy ze sobą”. -   Dziś wiemy już, że śp. Maria Wąchała na swoje dyżury do biura związku już nigdy nie przyjdzie, że nigdy już nie zorganizuje pielgrzymki, nie zaprosi na ognisko i wspólną zabawę. Skończył się cudowny czas wspólnego przeżywania pięknych chwil, za które jesteśmy śp. Marii winni wdzięczność i modlitewną pamięć - dodają znajomi.

 

 

 


 
Pogrążonej w bólu rodzinie ś.p. Marii Wąchały składamy wyrazy głębokiego współczucia

Burmistrz i pracownicy Urzędu Miasta Mszana Dolna

 

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę – 26 lipca Mszą św. żałobną

za spokój duszy śp. Marii Wąchała o godz. 13.00

w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.na podstawie: www.limanowa.in


fot. archiwum UM – Spotkania opłatkowe Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Spotkanie organizacji pozarządowych działających na terenie miast
a
 

 

Tekst przeczytany: 908.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/odeszla-maria-wachala.html