Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Nowi czytelnicy i nowe książki 

 

Loading ....

W listopadzie do naszej Miejskiej Biblioteki dołączyło prawie stu nowych czytelników ze szkół podstawowych z Mszany Dolnej, Mszany Górnej oraz Łostówki. Oficjalnie pasowani uczniowie wzięli udział w uroczystej ceremonii przyjęcia do grona pełnoprawnych użytkowników naszej książnicy. Dzieci zachęcano do korzystania z dobrodziejstw jej bogatego księgozbioru i do aktywnego udziału w życiu kulturalnym.

 

Loading ....

Jak co roku otrzymały one elektroniczne karty biblioteczne, dyplomy oraz pakiet gadżetów promujących czytelnictwo. Zwieńczeniem imprezy był występ aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, którzy zaprezentowali interaktywne przedstawienie edukacyjne pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”. Była to barwa opowieść o tym, jakże ważne i korzystne jest czytanie książek. Mamy nadzieję, iż po raz kolejny udało się nam zaszczepić tę piękną pasję w umysłach młodych odbiorców.

 

Loading ....

Przy tej okazji warto wspomnieć o książkowych nowościach, które czekają na świeżo upieczonych czytelników i nie tylko. Biblioteka wzbogaciła się o pakiet nowości wydawniczych od Społecznego Instytutu Wydawniczego "Znak" z siedzibą w Krakowie. Otrzymaliśmy w darze 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na łączną kwotę 3.459,00 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak cenny prezent i tym samym składamy serdeczne podziękowania w imieniu własnym oraz Czytelników.

 

Loading ....

Nie wszyscy również wiedzą, że konkurs Kinder Bueno Mleczna Kanapka – „Przerwa na wspólne czytanie”  również dla nasz zakończył się szczęśliwie. Konkurs trwał przez cały październik i uczestniczyło w nim prawie tysiąc bibliotek. Zdobyliśmy wysokie 46 miejsce, gromadząc 13115 głosów i tym samym otrzymując zestaw 50 książek.

 

Loading ....

Serdecznie dziękujemy wszystkim internautom, 

którzy odpowiedzieli na nasz apel z prośbą o głosowanie

i przyczynili się do sukcesu Biblioteki.
 


 

 

red.i fot. Miejska Biblioteka

 

Tekst przeczytany: 873.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/nowi-czytelnicy-i-nowe-ksiazki.html