Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.04.2024r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Loading ....

Już przeszło tydzień temu doszły do nas wiadomości, że stanęli na podium tak samo zgodnie jak małżeństwie: Sabina i Jan Wydra zwyciężyli - ona w kategorii kobiet, on w kategorii mężczyzn - w VIII edycji biegu Maraton Gorce. W sobotę, 1 września na pięknej górskiej trasie z Krościenka do Nowego Targu sprawdzał się nie tylko nasz małżeński duet z Sekcji Biegowej MOK ale startował też Tomasz Kłodnicki, który zajął 10 miejsce. Owa wspomniana piękna trasa znana jest przede wszystkim turystom, czerwony szlak pomiędzy Krościenkiem, Lubaniem, Turbaczem a Nowym Targiem pokonują trasę spokojnie, planując na to cały dzień przy okazji podziwiając piekne widoki, zatrzymując się na dłuższe przystanki ale żeby ten odcinek przebiec z wynikiem 3.03.29?

Można tylko gratulować, tym bardziej, że trzymaliśmy po cichu kciuki za kolejny bieg organizowany w ramach wydarzeń w Krynicy. Polskie Davos poza ekonomicznym forum to już festwial biegowy: przez trzy dni odbyło się tam 9 biegów. Właśnie w zeszłym roku  mieliśmy tam na podium Jaśka więc wieści z Maratonu Gorce potraktowaliśmy jako rozgrzewkę przed 7 Dolinami. W zeszłym roku ustanowił rekord tej trasy,  a w tym roku stanął na trzecim miejscu. Na ósmym miejscu dogonił go Tomasz Kłodnicki z naszej sekcji. W sumie podczas trzydniowego festiwalu biegowego dziewiątka naszych biegaczy finiszowała w trzech różnych biegach, każdy według własnych możliwości. Nie do zdarcia jest Zygmunt Łyżnicki, który nie inaczej, wrócił do Mszany z kolejnym złotem... Ogromne gratulacje!!!