Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Nasz nowy piłkarz Wisły 

 

 

Ekipa Centralnej Ligii Juniorów Wisły Kraków rośnie w siłę. Nowymi piłkarzami Białej Gwiazdy zostali Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski, testowani w ostatnich sparingach zespołu dowodzonego przez Pawła Regulskiego.

 

Urodzony 17 lutego 2001 roku Patryk Moskiewicz jest wychowankiem drużyny Rataje Oleśnica, z których przez oleśnicką Pogoń trafił do AKS’u SMS –u Łódź. Do Białej Gwiazdy 17-latef trafił na zasadzie transferu definitywnego i podpisał kontrakt, któr obowiązywać go będzie do 30 czerwca 200 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W barwach SMS-u grający na pozycji defensywnego pomocnika Moskiewicz zdobył 9 bramek i doprowadził swoją drużynę do 3 miejsca w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. W swojej kategorii wiekowej nowy zawodnik Wisły zdobył także dwa wicemistrzostwa Polski z wojewódzką reprezentacją Dolnego Śląska. Patryk Moskiewicz ma za sobą już treningi z pierwszym zespołem Białej Gwiazdy.

 

Konrad Gruszkowski urodził się 27 stycznia 2001 roku, a ostatnie sezony spędził w krakowskiej akademii AS Progres. Wychowanek Turbacza Mszana Dolna dołączył do Wisły na zasadzie wolnego transferu, odrzucając oferty z innych krakowskich klubów. 17-letni napastnik podpisał umowę na najbliższe dwa lata, z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Swoją skuteczność Gruszkowski zaprezentował choćby w ostatnim sparingu ekipy Pawła Regulskiego, w którym pokonał golkipera Orła Piaski Wielkie.


Panowie, witamy przy Reymonta!

 

na podstawie:
Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.

 

 

Tekst przeczytany: 683.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/nasz-nowy-pilkarz-wisly.html