Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

Na stoku ''byli mężni''  

 

 

Loading ....

23 lutego 2019r. około 20 wolontariuszy od samego rana dzielnie pracowało, przygotowując miejsca przeróżnych atrakcji, aby każdy z uczestników 9. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku odbyła się ona w Kasinie Wielkiej pod hasłem "Przygotuj swe serce i bądź mężny". Pogoda dopisała i tym razem. "Jest świetnie! Warunki na stoku genialne, a trasy bardzo dobrze przygotowane." - tak zgodnie twierdziła młodzież spod Warszawy, która w tym roku przyjechała na nasze zawody po raz pierwszy. Także naszym najmłodszym uczestnikom bardzo się podobało. "Jest super! Za rok też chcę tu przyjechać!".

 

Loading ....

Tym razem w różnych dyscyplinach wzięło udział 100 uczestników. Część z nich szusowała na nartach lub snowboardzie. Podczas zawodów odbyła się również konkurencja "slalom gigant" specjalnie dla naszych duchownych. Pierwszy raz odbyła się konkurencja Maestro dla zawodowych narciarzy i instruktorów.

 

Loading ....

Natomiast zjazd na „byle czym” ponownie zaskoczył ogromem pomysłów i niebywałej kreatywności. Tutaj bezkonkurencyjni, po raz kolejny, okazali się KSM-owicze z Balic. Opowiedzieli nam oni o swoich przygotowaniach: „W zjeździe na "byle czym" bierzemy udział już chyba 6 raz. Przygotowywaliśmy się około 4 tygodni. Co piątek każdy z uczestników pomagał przy tworzeniu pojazdu. Nawet ci, którzy tu nie przyjechali i tak brali czynny udział w budowaniu. Cała konstrukcja jest zrobiona bardzo stabilnie."

 

Loading ....

Tę jedyną w swoim rodzaju konkurencję wspominają także ubiegłoroczne zwyciężczynie z Racławic: "W tym roku zdecydowałyśmy z koleżanką, że też przyjedziemy. Byłyśmy w tamtym roku w Koninkach i wygrałyśmy. Bardzo nam się spodobało, dlatego postanowiłyśmy także dzisiaj wystartować."- mówiła jedna z nich. Bez wątpienia da się zauważyć, że idei na nowy, oryginalny pojazd przybywa z każdą kolejną edycją Spartakiady i cieszy się ona coraz większą popularnością.

 

Loading ....

Dla rodzin przygotowano także osobną konkurencję, w której o zwycięstwie decydowały rzuty ścieżkami do celu, ulepienie ze śniegu podanych wzorów oraz jak najszybszy zjazd na sankach. W konkursie wystartowało 8 rodzin, wśród których największy sukces odniosła Super Rodzinka.

W międzyczasie odbył się także quiz o Sercu w oparciu o Pismo Święte oraz o Polskich Medalistach. Wśród wielu uczestników zwycięzcą okazał się członek KSM-u z Oddziału w Strumianach. Jako jednemu z nielicznych udało mu się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania.

 

Loading ....

Dziś wszyscy, zarówno wolontariusze jak i uczestnicy, PRZYGOTOWALI SWE SERCA I MĘŻNIE dotrwali do końca Spartakiady pomimo mrozu, jaki panował na stoku. Wśród przyjaznej atmosfery i rozgrzewającej muzyki każdy świetnie się bawił. Mamy nadzieję, że kolejna edycja Spartakiady zgromadzi nas w jeszcze większym gronie, a wieść o niej dotrze jak najdalej. Tu nie liczy się jedynie rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Niektórzy twierdzą także, że "czuć tu taką Bożą atmosferę i to jeszcze bardziej zachęca, by przyjeżdżać na Spartakiadę co roku". Tak więc, PRZYGOTUJ SWE SERCE na kolejną edycję naszej Spartakiady i MĘŻNIE dąż do wyznaczonego celu, byśmy wszyscy byli GOTÓW spotkać się razem za rok! A za rok będzie już 10 edycja. Nie możesz tego przegapić!

 

Loading ....

 

Spartakiada odbyła się pod Honorowym Patronatem

J. Em. Abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego


Współorganizatorami Spartakiady byli:

Miasto i Gmina Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź i Gmina Lubień

 

 

Klaudia Szeląg


red. i fot. KSM
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 201.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/na-stoku-byli-mezni.html