Dzisiaj jest: piątek, 19.04.2024r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

Mszańska ''Jedynka'' na najwyższym podium w powiecie

Loading ....

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej pięknym akcentem zakończono rywalizację sportową w roku szkolnym 2016/17. Było to zajęcie IV miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt. Chłopcy uplasowali się na miejscu ósmym co klasyfikuje szkołę na  2 pozycji w Małopolsce.

Przypomnijmy, że wcześniej na mistrzostwach powiatu triumfowały zarówno drużyny dziewcząt i chłopców. Powiatowy System Współzawodnictwa Sportowego, czyli ranking na najlepszą szkołę w powiecie limanowskim został podsumowany i stawia naszą „jedynkę” na najwyższym podium. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół a także I miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Rywalizacja sportowa szkół w powiecie limanowskim prowadzona jest od 2008 roku i po 9 latach nasza „Jedynka” przewodzi stawce, którą stanowi 79 „podstawówek”. W tym roku szkolnym reprezentanci szkoły podstawowej wzięli udział w 28 imprezach sportowych, w 51 kategoriach. 11 krotnie zdobywali mistrzostwo powiatu, 7 krotnie byli na miejscu drugim a 9 razy zajmowali miejsce trzecie.

Na sukces szkoły składa się wielkie zaangażowanie uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrekcji szkoły. Za przygotowanie zawodników oraz organizację zawodów odpowiedzialni byli Zbigniew Stachura (reprezentacja dziewcząt), Grzegorz Szynalik (reprezentacja chłopców) oraz Katarzyna Mielnikiewicz. Nad stroną finansowo-organizacyjną czuwały dyrektor Anna Górska i wicedyrektor Stanisława Łabuz.

Wielkie gratulacje również dla uczniów, którzy zwyciężyli w rankingu na najlepszego sportowca w tym roku szkolnym prowadzonego od kilku lat przez p. Zbigniewa Stachurę. Zwyciężyła Żaneta Wesołowska oraz Mateusz Szynalik.