Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2024r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

Początek miesiąca zaczęli od wyjazdu - 3 października w Łowiczu odbyły się II Techniczne Mistrzostwa Polski w Poomse w Taekwondo Olimpijskim, gdzie Monika Kaciczak trenująca tą dyscyplinę sportu w klubie sportowym Turbacz Mszana Dolna wywalczyła wysokie, IV miejsce w swojej kategorii wiekowej JUNIOR - na 120 zawodników biorących udział w zawodach z klubów z całej Polski.

Kolejny wyjazd na dwa dni do Krynicy Zdroju okazał się ogromnym sukcesem dla naszej sekcji. W sobotę, 16 października odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim. Zawodowo wywalczyli jeden złoty i dwa srebrne medale. Na podium stanął Krystian Kornaś, który zdobył złoty medal w konkurencji walki, a zaraz po nim Izabela Majerczyk i Wojciech Kaleta, którzy zdobyli srebrne medale w konkurencji walki w swoich kategoriach wagowych.

Kolejny dzień to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (roczniki 1998-1999) oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dzieci (roczniki 2000-2003) w konkurencji: Poomse i walki. Zawodnicy KS Turbacz Mszana Dolna wywalczyli pięć złotych medali: Klaudia Kujacz, Bartłomiej Olajossy, Sławomir Jania, Mateusz Szczęsnowski i Patrycja Kornaś. Natomiast srebrne medale wywalczyli: Sabina Kornaś, Bartłomiej Krzysztofiak i Leon Stachura. Brązowe medale wywalczyli Emilia Krzysztofiak i Mirek Majerczyk. W zawodach wzięło udział 100 zawodników z 9-ciu klubów sportowych z terenu naszego kraju, a także z Czech i Słowacji.

Gratulujemy zarówno zdolnym młodym sportowcom jak i ich trenerom. Życzymy dalszych sukcesów!