Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej  

 

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. 13 sierpnia 2016 roku, w amfiteatrze w parku miejskim w Limanowej, będzie można usłyszeć wykonawców z całej Polski, chcących zaprezentować publiczności swoje autorskie utwory jak również te znane każdemu.

 

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie zespół „Chwila Nieuwagi”.

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej. Od początku trwania konkursu, czyli od 1983 roku, jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury. Przez ostatnie dwa lata odwiedziło nas przeszło 50 wykonawców z całej Polski – od Mazur przez Podkarpacie aż po Małopolskę i nasz region. Gwiazdami Festiwalu byli Ania Rusowicz, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i Łukasz Jemioła. 

 

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 13 sierpnia (sobota) o godz. 12:00, a przywitania zaproszonych gości i artystów z całego kraju dokona Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Na scenie zaprezentuje się blisko 30 wykonawców z każdego zakątka Polski: od Kujaw, przez Podlasie i Podkarpacie aż po Małopolskę, a oceniać ich będzie jury w składzie:

 

Redaktor MARIA SZABŁOWSKA – wybitna polska dziennikarka radiowa i telewizyjna
Redaktor MAREK LIPIŃSKI – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, pełniący funkcje Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także Dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej
Redaktor RYSZARD SIKORA – wieloletni dziennikarz, prezenter i publicysta Polskiego Radia i Telewizji, Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Mecenas CZESŁAW SZYNALIK – pomysłodawca i organizator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy.”

 

Na zwycięzców Festiwalu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Za zwycięstwo w OFPT 2016 przysługuje nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł. II i III miejsce to kolejno 1500 zł i 1000 zł. Nagrody pieniężne są przewidziane dla zwycięzców w kategorii wiekowej powyżej 12 roku życia. Dla laureatów w młodszej kategorii wiekowej przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festiwalu.

 

Nagrodę specjalną wręczy również sam Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który wybierze najlepszego wg siebie artystę i nagrodzi go czekiem o wysokości 2000 zł.

 

Koncertem, który uświetni tegoroczny OFPT będzie występ zespołu „Chwila Nieuwagi”. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – SŁUCHAJĄC. Na ich koncie są dwie płyty, obie ciepło przyjęte przez recenzentów i słuchaczy, a sam zespół koncertuje już na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach, dzięki czemu można posłuchać jego piosenek, nie schodząc do podziemia tudzież modnego undergroundu.
 

 

Zapraszamy na Festwial do Limanowej!

 

 

SZCZEGÓŁY FESTIWALU: TUTAJ


 

 

Red.

 

 

  

 
 

 
 

 
Tekst przeczytany: 1143.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-ogolnopolski-festiwal-piosenki-turystycznej-w-limanowej.html