Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Bezpieczne ferie z mszańską Strażą Miejską 

 

 

Strażnicy ze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań, realizowany w zerówkach w ramach akcji “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ”, miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi, zbiornika wodnego. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 64 dzieci z mszańskich zerówek.

 

Loading ....

Strażnicy przypomnieli również zasady, jakimi trzeba się kierować w przypadku, kiedy przytrafi się nieszczęśliwy wypadek i konieczne jest wezwanie pomocy . Zajęcia prowadzone były przy pomocy specjalnie w tym celu przygotowanej prezentacji, pełniej kolorowych obrazków i wesołych wierszyków adekwatnych do omawianych zagadnień. Dzieci były bardzo aktywne w prowadzonych prelekcjach, a wiedza którą posiadają na temat bezpiecznych ferii jest zadowalająca.

 

Akcja "Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską” potrwa do 16 lutego. W tym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej będą częściej przeprowadzać kontrole:

  • - zamarzniętych rzek i akwenów wodnych, które w zimie mogą służyć za lodowiska,
  • - miejsc i zabaw dzieci i młodzieży nie korzystającej z zorganizowanych form wypoczynku takich jak place zabaw, skwery i podwórka,
  • - punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich.

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1276.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-bezpieczne-ferie-z-mszanska-straza-miejska.html