Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Agnieszka Wójcik z olimpijskimi sukcesami  

 

To był już kolejny olimpijsko udany rok dla Agnieszki Wójcik, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 w Mszanie Dolnej. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała następujące tytuły w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:

1. Laureatka LVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
2. Laureatka (I miejsce) XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.
3. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
4. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.
5. Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.
6. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Integracji Europejskiej.

 

Agnieszka przez 3 lata nauki w Liceum zdobyła 16 tytułów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, w tym: 12 tytułów laureata i 4 tytuły finalisty. Serdecznie gratulujemy!

 

Loading ....

Jak sama zdradza w wywiadzie dla portalu Limanowa.in:  „Mam w sobie wielką ciekawość świata, dlatego startowanie w olimpiadach daje mi dużą satysfakcję. Co ważne, przygotowywanie się do nich nie wymaga żadnych wyrzeczeń, ponieważ tematycznie łączą się one z moimi zainteresowaniami, a więc prawem, ekonomią, polityką czy stosunkami międzynarodowymi. Musiałam jednak przeczytać mnóstwo specjalistycznych książek, aktów prawnych, czy doskonale orientować się w bieżących wydarzeniach z Polski i świata np. znać wyniki wyborów na Sri Lance, czy przebieg wojny domowej w Somalii.

 

Jeśli chodzi o plany na przyszłość: „Pragnę dalej rozwijać moje pasje naukowe na studiach. Od października będę studentką prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chciałabym pracować w służbie dyplomatycznej bądź organizacjach międzynarodowych jak ONZ czy OBWE. Takie plany zawodowe wynikają także z mojej drugiej wielkiej pasji, jaką są podróże.


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1484.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-agnieszka-wojcik-z-olimpijskimi-sukcesami.html