Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2024r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

Medale dla mszańskich taekwondzistów

W Nowym Sączu w dniach 21-22 października odbył się Puchar Polski, Turniej Nadziei Olimpijskich w Taekwondo. UKS KORYO reprezentowała grupa zawodników która startowała we wszystkich kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec.

Loading ....

W młodzikach Oskar Pilch zdobył złoty medal, a srebrny wywalczyła Julia Chlipała. Wśród kadetów złoto wywalczył Maksymilian Śmieszek, natomiast srebrne medale zdobyli Żaneta Wesołowska i Wiktor Pajdzik, a brązowe - Małgorzata Gal i Karolina Szczesnowska. Złoty medal zdobył w juniorach Mateusz Szczęsnowski, srebrny medal Kacper Piaskowy, a brązowy Kamil Jaworski. Z kolei wśród młodzieżowców równych sobie nie miały Izabela Majerczyk i Patrycja Kornaś, srebro przypadło Klaudii Kujacz, a brąz Kacprowi Piaskowemu. Zawody rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie. We wszystkich kategoriach startowali zawodnicy, którzy aktualnie powołani są do Reprezentacji Narodowej. Ilość zawodników startujących z Polski, Ukrainy, Słowacji 420 zawodników. Drużynowo nasz klub zajął 2. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej, oraz 4 w klasyfikacji juniorów i kadetów. Jest to ogromny sukces dla klubu ponieważ klasyfikujemy się w czołówce najlepszych klubów w Polsce - nie kryje zadowolenia trener Zbigniew Karpierz.