Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Krótko o ''tym i owym''  

 

 

Loading ....

Do końca września z terenu miasta zniknie 48 ton azbestu - popularnego kiedyś materiału używanego powszechnie do krycia dachów naszych domów i budynków gospodarczych. Firma AZ-BEST z Chełmca podpisała umowę z magistratem i w najbliższych dniach kilkanaście gospodarstw "uwolni" się od tego rakotwórczego materiału. Tylko w Mszanie Dolnej w "azbestowym ogonku" czeka prawie 50 właścicieli, którzy wymienili pokrycia swoich domostw - niestety, możliwości finansowe urzędu są mocno ograniczone. Gdyby dziś zlecić wywóz i utylizację azbestu od wszystkich, którzy chcą się go pozbyć, trzeba by znaleźć ponad 50 tys.zł. Podpisana z sądecką firmą umowa warta jest 15 tys. zł. z czego 1/5 tej sumy to środki limanowskiego starostwa, zaś pozostała część, to pieniądze własne miejskiego samorządu. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku pieniędzy więcej na ten cel już nie będzie.

 

Loading ....

Jeszcze jeden news z "ekologicznego" podwórka - trwają prace przy budowie prawie 100 metrowego odcinka kanalizacji sanitarnej do domostw przy ul. Mroza (os. Pańskie) Właściciele nowych domów chcą się wprowadzić jak najszybciej, ale bez przyłącza do kolektora sanitarnego radość z nowego locum nie byłaby pełna. Wielkim ułatwieniem był fakt, że w drodze osiedlowej prowadzącej do tych domów zlokalizowano ostatnią sanitarną studnię do której te trzy domy zostaną jeszcze w tym tygodniu "wpięte". Podobnie, jak przy ul. Słomka (os. Machaje) gdzie dostęp do miejskiej sieci sanitarnej uzyska osiem gospodarstw, inwestycję tę realizuje Zakład Gospodarki Komunalnej.

 

Loading ....

I na koniec informacja z "chodnikowego" frontu - pisaliśmy już o tym obszernie, ale dla przypomnienia, krótko jeszcze raz: wspólnie z krakowskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, samorząd naszego miasta realizuje budowę chodnika dla pieszych wraz z kanalizacją burzową, ulicznym oświetleniem, zatokami autobusowymi, a także bezpiecznymi przejściami dla pieszych. Wartość tego zadania to kwota 2. 064.152 zł, którą solidarnie podzieliliśmy się z zarządcą DW 968. Tą drogą, każdego dnia od węzła w Lubniu ( S-7) przez nasze miasto przejeżdżają setki pojazdów - niewielu kierowców zauważa, że prawie cały 9-cio kilometrowy odcinek tej popularnej drogi prowadzi przez teren zabudowany, gdzie prędkość nie powinna przekraczać 50km/h. Mieszkający przy tej ulicy wiedzą najlepiej, że kierowcy "terenem zabudowanym" przejmują się mało i TIR mknący po ul.Krakowskiej 100km/h rzadkością nie jest, nie mówiąc o samochodach osobowych. Konieczność przeróbek w projekcie (dot. kanalizacji burzowej) przyhamowała nieco tempo robót - w czasie, gdy "papiery" krążą po urzędach, wykonawca zamontował bariery bezpieczeństwa, zmodernizował istniejące zatoki autobusowe i jedną, nowozaprojektowaną, wybudował. Pojawiły się też nowe lampy uliczne - odcinek drogi do mostu na rz. Raba już jest oświetlony. Zakończył się też montaż ledowych lamp przy już ułożonym chodniku - od mostu "u Szmida" w kierunku Kasinki Małej. Jeszcze w październiku, jak zapewnia wykonawca, inwestycja zostanie sfinalizowana, zaś bezpieczny i oświetlony chodnik przekazany do użytku nam wszystkim, a szczególnie mieszkańcom ul. Krakowskiej.

 

Loading ....

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1437.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/krotko-o-tym-i-owym.html